Piespēle

Iepazīstam olimpisko sporta veidu - vējdēļa burāšanu ar foilu jeb zemūdens spuru

Piespēle

Pie hokejista Mika Indraša un viņa trenera Raimonda Vilkoita Piņķu ledus hallē

Starptautiskais tenisa arbitrs. Latvijas tenisa savienības vadītājs Konstantīns Zasjadko

Tenisa savienības ģenerālsekretārs Zasjadko: Tiesnesim ir jāzina lamuvārdi visās valodās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Tikai pirms dažām nedēļām Kārli Lejnieku Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretāra amatā nomainīja Konstantīns Zasjadko. Bērnībā vispirms viņš pateicis tenisam nē. Tomēr nu jau 30 gadi veltīti šim sporta veidam. Pirms 14 gadiem Vimbldonas turnīra viņš bija līnijtiesnesis, jau 17 gadus ir starptautiskais arbitrs, sudraba nozīmītes īpašnieks. Vairāk par jauno ģenerālsekretāru Latvijas Radio raidījumā “Piespēle”.

Konstantīna saskarsme ar tenisu sākās astoņu gadu vecumā, kad vecāki avīzē ieraudzījuši sludinājumu par bērnu uzņemšanu tenisa nodarbībās. Aizveduši. Konstantīns pateicis nē, tomēr jau nākamajā dienā sācis trenēties. 13–14 gadu vecumā jau palīdzējis trenerim kā tiesnesis.

Zasjadko neslēpj, ka bērnība viņam bijusi aktīva, viņš aicināts trenēties arī citos sporta veidos, un skolas laikā tiešām pārstāvējis savu mācību iestādi gan volejbolā, gan basketbolā, gan futbolā.

30 gadus Zasjadko ir tenisā un jau 20 gadus tiesāšanā. Tiesa gan, pirms trīs gadiem viņš noslēdzis karjeru kā paaugstinājuma tiesnesis.

Esot tiesnesim starptautiskos turnīros, ir jāmāk lamuvārdi visās valodās, atklāja LTS ģenerālsekretārs. Tas tādēļ, lai komunicētu ar spēlētājiem. Tāpat ir jābūt godīgam, neitrālam, un jāzina noteikumi no galvas, lai uz jebkuru spēlētāju jautājumu var atbildēt uzreiz.

Runājot par jauno izaicinājumu – būt LTS ģenerālsekretāram, Zasjadko norādīja, ka turpinās iesāktās tradīcijas, arī to, ko iepriekšējos sešos gados paveicis Lejnieks. Kā vienu no būtiskākajām lietām viņš min labo sacensību sistēmu Latvijā.

Viņaprāt, teniss strauji attīstās, turklāt klubi attīstās ne tikai Rīgā, bet arī ārpus tās, radot bērniem iespējas trenēties. Vecākiem ir jāapzinās, ko viņi no bērniem sagaida – tūlītējus rezultātus, rezultātus 13–14 gadu vecumā vai arī to, lai bērns paliek tenisā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas un, piemēram, uzsākt studijas ārvalstu mācību iestādēs, saņemot tenisa grantu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti