Tenisa ranga līderis Nadals piekāpjas Tīmam cīņā par «Australian Open» pusfinālu

Austrietis Dominiks Tīms trešdien četru setu cīņā uzveica pasaules ranga līderi Spānijas tenisistu Rafaelu Nadalu un iekļuva Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā, liecina organizatoru informācija.

Tīms revanšējās par zaudējumu divos pēdējos Francijas atklāt čempionāta finālos, gūstot uzvaru ar rezultātu 7-6 (7-3), 7-6 (7-4), 4-6, 7-6 (8-6). Nadalam neveiksme liegs Melburnā pretendēt uz karjerā 20. uzvaru "Grand Slam" turnīros, kas būtu atkārtots rekords.

Ar piekto numuru izliktā Tīma pretinieks pusfinālā būs Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, kurš trešdien ar 1-6, 6-3, 6-4, 6-2 uzveica šveicieti Stanu Vavrinku un pirmoreiz karjerā nonāca soļa attālumā no iekļūšanas "Grand Slam" turnīra finālā.

Otrā pusfinālā jau dienu iepriekš iekļuva šveicietis Rodžers Federers un Serbijas tenisists Novaks Džokovičs.

Sievietēm pēdējās vakances pusfinālā izcīnīja rumāniete Simona Halepa un Spānijas spēlētāja Garbinje Mugurusa. Halepa ar 6-1, 6-1 neatstāja cerības pirmoreiz tik augsta līmeņa ceturtdaļfinālā spēlējušajai igaunietei Anetei Kontaveitai, savukārt Mugurusa ar 7-5, 6-3 uzveica krievieti Anastasiju Pavļučenkovu. Otrā pusfinālā mājiniece un galvenā favorīte Ešlija Bārtija spēlēs pret ASV tenisisti Sofiju Keninu.

Junioru konkurencē Kārlis Ozoliņš trešdien ar uzvaru 6-3, 7-6 (7-5) pār šveicieti Leandro Rīdi iekļuva ceturtdaļfinālā.

Austrālijas atklātais čempionāts Melburnas tenisa stadionā finišēs ar vīriešu finālu 2. februārī. Balvu fondā tenisisti sadalīs rekordlielu summu - 71 miljonu Austrālijas dolāru (44 miljonus eiro). Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 4,12 miljoniem Austrālijas dolāru (2,6 miljoniem eiro).