Šveices tenisistes finālmačā izcīna Billijas Džīnas Kingas kausu

Šveices sieviešu tenisa komanda svētdien Lielbritānijā kļuva par Billijas Džīnas Kingas kausa ieguvējām, liecina rīkotāju informācija. Finālmačā šveicietes ar 2:0 nodrošināja uzvaru pār Austrāliju.

Fināla pirmajā spēlē Žila Teihmane ar 6-3, 4-6, 6-3 bija pārāka par Stormu Sandersu, bet izšķirošo otro uzvaru nodrošināja Belinda Benčiča duelī pret Ajlu Tomljanoviču - 6-2, 6-1.

Arī pērn šveicietes aizkļuva līdz finālam, kur piekāpās Krievijas tenisa federācijas komandai.

Billijas Džīnas Kingas kausa finālturnīrā Glāzgovā piedalījās 12 komandas, kas sākotnēji bija sadalītas četrās grupās. Pēc apļa izspēles grupu uzvarētājas iekļuva pusfinālā, kur Šveices tenisistes ar 2:0 uzveica Čehiju, bet austrālietes ar 2:1 pārspēja mājinieces Lielbritānijas spēlētājas.

Jau vēstīts, ka Latvijas komanda nedēļas nogalē Billijas Džīnas Kingas kausa izslēgšanas kārtas mačā ar 2:3 viesos zaudēja Austrijai un izkrita pakāpi zemāk uz reģionālo pirmās grupas līmeni

Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa ir tenisā nozīmīgākās sacensības sieviešu nacionālajām komandām. Turnīru nodibināja 1963.gadā, godinot Starptautiskās tenisa federācijas darbības 50 gadus, un vēlāk to 2020.gadā pārdēvēja ASV tenisa leģendas Billijas Džīnas Kingas vārdā.