Spēcīgākie tenisisti rosina apvienot vīriešu un sieviešu tūres vienā organizācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Daudzi izcili tenisisti atbalstīja pieredzējušā šveicieša Rodžera Federera ierosinājumu koronavīrusa izraisītajā pauzē apvienot vīriešu un sieviešu profesionālo tūru vadību. Atbalstu Federera idejai ceturtdien pauda gan tenisa spēlētāji vīrieši, gan sievietes, vēstīja aģentūra AFP.

Karjerā 20 "Grand Slam" turnīros uzvarējušais Federers sociālajos medijos pauda pārliecību, ka Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) un Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) apvienošanai būtu bijis jānotiek jau sen. Pirmie Federera nostāju atbalstīja WTA dibinātāja Billija Džīna Kinga un titulētais spānis Rafaels Nadals. Vēlāk viņiem pievienojās arī Vimbldonas čempiones Simona Halepa, Petra Kvitova un Garvinje Mugurusa. 

Kingai bija ļoti būtiska loma WTA izveidošanā 1973.gadā, taču bijusī pasaules ranga līdere uzsvēra, ka jau ilgu laiku viņa tenisa attīstības vīzijā saskatīja apvienošanos ar ATP, kas tika dibināta 1972.gadā. 

Federers un Nadals uzskata, ka ATP un WTA apvienošana palīdzētu tenisam ātrāk atgūties no krīzes. Visi profesionālie tenisa turnīri pandēmijas dēļ ir apturēti vismaz līdz jūlija vidum. Pēc Federera domām, divas atšķirīgas ranga un turnīru sistēmas, kā arī katrai organizācijai sava mājaslapa ir tenisa faniem pārāk mulsinoši. 

"Tam [apvienošanai] vajadzēja notikt jau sen, bet varbūt tagad patiešām ir pienācis laiks," vēstīja Federers. "Visos sporta veidos ir grūti laiki, bet mēs varam atgriezties ar divām vājinātām organizācijām vai vienu stiprāku organizāciju."

Atzinīgi apvienošanās ideju novērtēja arī ATP priekšsēdētājs Andrea Gaudenci, sakot, ka "mūsu sportam ir liela iespēja, ja spēsim pulcēties sadarbības un vienotības gaisotnē."

Piesardzīgāks ir ekscentriskais Austrālijas tenisists Niks Kiris, kurš uzsvēra, ka neviens nav pajautājis, ko par apvienošanos domā lielākā daļa ATP tenisistu.

Savukārt tenisa apskatnieki uzskata, ka apvienošanās tenisam nodrošinātu ieguvumus mārketingā un sacensību plānošanā. Sievietēm tas varētu nozīmēt lielākus balvu fondus, kas WTA turnīros ir pieticīgāki, tajā pašā laikā ATP būtu jārēķinās ar sava zīmola un ienākumu nosacītu vājināšanu. Tādēļ ATP un WTA vadības apvienošanu jau tuvākajā laikā uzskata par ļoti maz ticamu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti