Sieviešu Tenisa asociācijas vadība cer sezonā sarīkot maksimālu skaitu turnīru

Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) tūrē augustā atsāksies sacensību sezona un WTA vadība vēlas līdz gada beigām aizvadīt maksimāli daudz turnīru. WTA vadītājs Stīvs Saimons cer, ka ar Palermo turnīru izdosies droši atsākt sacensības, neraugoties uz pandēmiju, kas ne tik cerīgu sezonas turpinājumu iezīmējusi vīriešiem Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) tūrē.

WTA plāno 3.augustā sākt turnīru māla laukumos Sicīlijas pilsētā Palermo, kurp gatavojas doties arī abas spēcīgākās Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova. Tas būs pirmais turnīrs, kopš WTA un ATP tūrēs marta sākumā pārtrauca sezonu Covid-19 dēļ.

Saimons intervijā aģentūrai "Reuters" pauda cerību, ka ir izdevies atrast risinājumus, kas ļaus aizvadīt turnīrus pašreizējā situācijā. Organizatori ņēmuši vērā arī pieredzi Berlīnes paraugturnīrā, kur Sevastova izcīnīja galveno balvu.

Jau otrajā augusta nedēļā WTA plāno divus turnīrus Prāgā un ASV pilsētā Leksingtonā, kas ļaus rīkotājiem adaptēties jaunajai situācijai. Saimons uzskata, ka divu pirmo turnīru rīkošana Eiropā nodrošināja WTA komfortablāku situāciju.

"Šie trīs turnīri notiks, ja vien pēdējā brīdī nesaņemsim valdības vai vietējo medicīnas amatpersonu rīkojumus," paskaidroja Saimons. "Ja paraugāmies pasaulē, Eiropas Savienība pašlaik varētu būt visstabilākais reģions, varbūt neskaitot Ķīnu. Tas noteikti mums palīdzēja."

Spēlētāju veselībai pozitīva ir arī sacensību atsākšana uz mīkstāka un lēnāka māla seguma. Saimons gan uzsvēra, ka WTA nekavēsies sacensības atkal pārtraukt, ja vide spēlētājām tomēr nebūs droša, vai kādu ierobežojumu dēļ pārāk tiks ierobežotas līdzvērtīgas konkurences iespējas.

Savukārt ATP tūrē izjuka plāns sezonu atsākt augustā ar turnīru Vašingtonā, kur rīkotāji epidemioloģisko situāciju atzina par sacensībām nepiemērotu. Augusta turpinājumā plānoti vēl divi turnīri Ņujorkā, tostarp ASV atklātais čempionāts, bet par šo sacensību norises iespējām pagaidām valda neziņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti