Sevastovai Vimbldonas čempionāts vienspēlēs beidzas ar zaudējumu trīs dažādos setos

Latvijas tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova pirmdien neveiksmīgi sāka Vimbldonas turnīra pirmās kārtas spēli pret itālieti Kamilu Džordži un, lai gan vēlāk atguvās, zaudēja trijos setos ar 1-6, 6-2, 4-6. Latvijas līdzjutējiem jācer, ka veiksmīgāks starts sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā būs Aļonai Ostapenko un Ernestam Gulbim, kam pirmās kārtas spēles būs ne agrāk kā otrdien.

Atbilstoši vietai rangā turnīrā ar 21.numuru izliktā Sevastova pret ātro zālāja segumu iecienījušo Džordži nepilnās 20 minūtēs nonāca zaudētājās ar 0-5 un cerības atlika uz otro setu. Pretinieces servē iegūti divi punkti Sevastovai otrajā setā ļāva pārliecinoši nodrošināt 4-0 vadību un noturēt pārsvaru, panākot mača iznākuma noskaidrošanu trešajā setā.

No 0-2 trešajā setā Sevastova panāca izlīdzinājumu, tomēr Džordži ar vēl vienu breiku izvirzījās vadībā 5-3, ar ko itālietei pietika, lai izcīnītu uzvaru gandrīz divas stundas ilgušajā spēlē.

Sevastova startēs arī dubultspēlēs, kur viņas pāriniece būs Luksemburgas tenisiste Mandija Minella.

Džordži līdzšinējā karjerā "Grand Slam" turnīros nav plūkusi laurus, bet ceturto kārtu ir sasniegusi gan 2012.gadā Vimbldonā, gan nākamajā sezonā ASV atklātajā čempionātā. Sieviešu tenisa asociācijas rangā Džordži šonedēļ ieņem 52.vietu.

Ostapenko pirmajā kārtā gaidīs tikšanās ar Lielbritānijas tenisisti Keitiju Dannu. Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko šonedēļ noslēdz pirmo duci, savukārt Danna ieņem 212.vietu. Abas tenisistes iepriekš nav tikušās.

Gulbja pretinieks būs 19 gadus vecais mājinieks Džejs Klārks, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā šonedēļ ir 218.vietā. Abi tenisisti iepriekš nav tikušies. Dalību pamatsacensībās ar trim uzvarām kvalifikācijā nodrošinājušais Gulbis "Grand Slam" turnīra sākumu sagaida reitinga 138. pozīcijā.

Pērn Gulbis Vimbldonā sasniedza pamatturnīra trešo kārtu, kas ir viņa labākais sasniegums zālāja seguma "Grand Slam" turnīrā. Vimbldonā Gulbis spēlēs 11. reizi, un līdz šim viņam trešo kārtu vēl izdevies sasniegt tikai 2013.gadā.

Ostapenko pērn Vimbldonā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur piekāpās Venusai Viljamsai. Karjerā septīto reizi Vimbldonā spēlē Sevastova, kurai līdz šim tikai pērn izdevās pamatturnīrā sasniegt otro kārtu, kas arī ir viņas lielākais panākums.

Vimbldonas čempionāts ilgs līdz 15. jūlijam.