Sevastovai cīņā par «US Open» finālu pietrūkst ieroču pret Viljamsu

Anastasija Sevastova karjerā pirmajā "Grand Slam" pusfinālā ceturtdien Ņujorkā divos setos ar 3-6, 0-6 zaudēja titulētajai mājiniecei Serenai Viljamsai un ASV atklātajā tenisa čempionātā saglabāja pretiniecei izredzes kļūt par septiņkārtēju turnīra uzvarētāju, liecina organizatoru informācija.

Pusfināla sasniegšana gan nepalīdzēs Sevastovai pakāpties augstāk par šonedēļ ieņemto 18.vietu Sieviešu tenisa profesionāļu asociācijas (WTA) rangā, jo labākos panākumus guva tuvākās konkurentes, tomēr pozīciju TOP 20 Anastasija saglabās.

Sevastova pirmo dueli pret Serenu sāka ar pretinieces servē gūtu punktu un sev ierasti spēlēja taktiski gudru tenisu, turpretim Viljamsa pirmā seta sākumā vairāk kļūdījās. Ilgi spēlētajā ceturtajā geimā Serena ar breiku panāca izlīdzinājumu 2-2 un arvien pārliecinošāk darbojās uzbrukumā, izmantojot katru mazāko pretinieces doto iespēju. Uzvarējusi piecos geimos pēc kārtas, Viljamsa panāca drošu 5-2 pārsvaru un drīz vien noslēdza savā labā pirmo setu, iejūtoties situācijas noteicējas lomā.

Otrā seta sākumā Sevastova meklēja variantus spēles līdzsvarošanai, tomēr Serenas izcilā spēle pie tīkla ļāva amerikānietei mačā dominēt. Viljamsa teicami darbojās serves uzņemšanā, spēja tikt arī līdz saīsinātajām Anastasijas bumbām, un Latvijas tenisistei īsti nebija ko likt pretim, otrajā setā paliekot sausā.

Anastasija Sevastova (pa kreisi) apsveic Serenu Viljamsu ar uzvaru

65 minūtes ilgusī spēle centrālajā kortā risinājās zem jumta, jo laikapstākļu prognoze solīja spēcīgus negaisus.

Viljamsa pašlaik WTA rangā ir 26.vietā, jo 36 gadus vecā bijusī pasaules ranga līdere noslīdēja reitingā pēc meitiņas laišanas pasaulē 2017.gada septembrī. Finālā Viljamsas pretiniece būs Japānas tenisiste Naomi Osaka, kura ceturtdien ar 6-2, 6-4 uzveica mājinieci Medisonu Kīzu.

Jau vēstīts, ka ceļā līdz pusfinālam Sevastova uzveica Horvātijas tenisisti Donnu Vekiču (WTA 41.), mājinieci Klēru Liu (WTA 158.), Krievijas spēlētāju Jekaterinu Makarovu (WTA 45.), Ukrainas tenisisti Elinu Svitoļinu (WTA 7.) un līdzšinējo čempioni amerikānieti Slounu Stīvensu (WTA 3.).

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko vienspēlēs izstājās pēc zaudējuma trešajā kārtā piecu "Grand Slam" turnīru čempionei krievietei Marijai Šarapovai.

ASV atklātais čempionāts beigsies svētdien, 9.septembrī.