Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova pirmdien Vimbldonas čempionāta pirmajā mačā divos setos ar 6-1, 7-6 (7-3) uzvarēja Kazahstānas tenisisti Jūliju Putincevu un pirmo reizi zālāja seguma "Grand Slam" turnīrā sasniedza otro kārtu.

Pirmo setu Sevastova uzvarēja ātri un pārliecinoši, turpretim otrajā setā vairākkārt atspēlējās pēc nonākšanas nelabvēlīgā situācijā un taibreikā nodrošināja uzvaru. Otrajā kārtā Sevastova tiksies ar mājinieci Hīteri Vatsoni.

Taibreikā Sevastova nodrošina uzvaru mačā

Sevastovai izdevās teicams mača sākums - 17 minūtēs viņa jau bija vadībā ar 5-0.

Sevastova mačā gūst pirmo punktu pretinieces servē

Pārliecinoši Sevastova aizvadīja otrā geima beigas, gūstot pirmo punktu pretinieces servē.

Ceturtajā geimā Sevastova no 0-40 tomēr iegūst punktu

Vēlreiz savu servi Putinceva nenoturēja ceturtajā geimā, lai gan bija vadībā ar 40-0.

Sevastova nodrošina uzvaru pirmajā setā

Seta galotne bija mazliet sarežģītāka, tomēr ne tik ļoti, lai Sevastova paliktu zaudētājās.

Pretēji spēle pagriezās otrajā setā, daļēji, iespējams tādēļ, ka nu Sevastovai bija jāspēlē pret zemiem rietošas saules stariem. Divreiz zaudējusi savu servi, Latvijas tenisiste nonāca iedzinējās ar 1-3.

Sevastova no 1-3 spēj setā pagriezt spēles ritējumu savā labā

Toties tūlīt pat Sevastova atguva punktu pretinieces servē un nākamajā geimā panāca izlīdzinājumu.

Neveiksmīgā epizodē Putinceva sastiepj kājas muskuli

Astotajā geimā Putinceva mazliet paslīdēja un sastiepa muskuli, tomēr paliekošu iespaidu uz viņas spēli tas neatstāja.

Sevastova otrajā setā panāk neizšķirtu 5-5

Vēlreiz neizšķirtu Sevastova panāca no 3-5, turklāt 10. geimā no 0:40 atsppēlēja trīs setbumbas. Setā un mačā izšķirošs kļuva taibreiks.

Sākusi taibreiku ar 3-0, Sevastova pārsvaru gan nenoturēja, toties pēc neizšķirta 3-3 pārliecinoši aizvadīja maču līdz uzvarai.

Sevastova Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā šonedēļ ir 19.vietā, turpretim Putinceva ieņem 43.vietu. Līdz šim piecos Vimbldonas čempionātos Sevastova neguva nevienu uzvaru pamatsacensībās.

Gada trešais "Grand Slam" turnīrs ilgs līdz 16. jūlijam.