Sevastova un Ostapenko zaudē cīņās par Vimbldonas tenisa čempionāta astotdaļfinālu

Latvijas tenisa līderes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova sestdien Vimbldonas tenisa čempionātā trīs setos zaudēja trešās kārtas spēlēs un netika astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc Anastasija Sevastovas zaudējuma)
Ostapenko trīs setos ar 6-4, 4-6, 2-6 piekāpās austrālietei Ajlai Tomljanovičai, kura Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā ieņem 75.vietu. Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, pirmoreiz karjerā "Grand Slam" turnīrā uz zāles seguma spēlējot trešajā kārtā, ar 6-7 (1-7), 6-3, 5-7 atzina Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas čehietes Barboras Krejčīkovas pārākumu.

Abas Latvijas tenisistes sezonas trešo "Grand Slam" turnīru noslēdza ar 130 ranga punktu guvumu.

Ostapenko pietrūkst jauda spēles otrajā pusē

Aļona spēli sāka ar diviem uzvarētiem geimiem un vēl viens pretinieces servē nodrošināts punkts ļāva viņai iegūt itin drošu 4-1 pārsvaru. Tomljanoviča vienu breiku gan atspēlēja, līdz spēli septītajā geimā pārtrauca lietus. Pēc mača atsākšanas Aļona noturēja savas serves geimus un nodrošināja uzvaru setā.

Arī otro setu Ostapenko sāka ar 2-0 vadības iegūšanu, taču zaudēja nākamajos trijos geimos, padarot cīņas gaitu krietni spraigāku. Pēdējā geimā Aļona servēja, lai noturētos setā, bet ar zemu pirmās serves precizitāti un divām dubultkļūdām deva iespējas pretiniecei, kuras Tomljanoviča nekavējās izmantot.

Aļona Ostapenko

Trešajā setā ar viena breika pārsvaru 3-0 panāca austrāliete, kura bija vadībā ar 40-0 ceturtajā geimā, bet Aļona atspēlēja visas trīs breikbumbas, līdz tomēr piekāpās Tomljanovičai. Nonākusi kritiskā situācijā 0-4, Ostapenko pieprasīja medicīnisko pauzi, kas izmainīja mača ritmu un Aļona pretinieces servē guva setā pirmo punktu. Savu servi sestajā geimā Ostapenko nenoturēja, bet arvien nepadevās arī pēc nonākšanas zaudētājās ar 1-5. Tomēr Aļonas vājas serves ar zemu precizitāti ļāva Tomljanovičai pielikt uzvaras punktu.

Sevastovai dārgi maksā pirmajā setā neizmantotās iespējas

Trešās kārtas mača sākums bija veiksmīgs arī Sevastovai, izvirzoties vadībā 2-0. Atlētiskā Krejčīkova ātri revanšējās ar gūtiem punktiem nākamajos trijos geimos, bet čehietei pirmā seta vidū bija nepieciešama medicīniskā pauze, pēc kuras viņas spēlē palielinājās kļūdu un neprecīzu sitienu skaits. Sevastova ar breika pārsvaru panāca 5-3, lai arī pieļāva nepiespiestas kļūdas un viņai nesekmējās servēs. Krejčīkova panāca neizšķirtu 5-5 un abas tenisistes nenoturēja savu servi nākamajos geimos, seta uzvarētājas noteikšanu atliekot uz taibreiku, kurā čehiete jau bija situācijas noteicēja. Pirmajā setā Sevastova pieļāva sešas dubultkļūdas, atvieglojot spēli pretiniecei.

Ar teicamu savas serves geimu Sevastova sāka otro setu, tomēr Krejčīkova jau bija atžirgusi pēc iepriekš piedzīvotā vājuma brīža, lai arī teicamas izspēles viņai mijās ar negaidītām kļūdām. Anastasija sestajā geimā spēja ar breiku izvirzīties vadībā 4-2 un savā servē nostiprināja pārsvaru, ko saglabāja arī seta izskaņā.

Trešais sets sākās pēc Krejčīkovas tualetes pauzes un enerģiju atguvusī čehiete vairākkārt apliecināja lieliskas prasmes spēlē pie tīkla, sarežģījot Sevastovai uzbrukuma iespējas. Abas tenisistes arvien noturēja savu servi, līdz Krejčīkova  pretinieces pēdējā serves geimā ar otro mačbumbu guva izšķirošo punktu divarpus stundas ilgušajā mačā.

Sevastova līdz Vimbldonas čempionāta noslēgumam reitingā ir 56. vietā, bet jūnijā par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju kļuvusī Krejčīkova ieņem 17. pozīciju un turnīrā izlikta ar 14. numuru.

Jau vēstīts, ka pirmajās kārtās Ostapenko uzveica kanādieti Leilu Fernandesu (WTA 71.) un Krievijas spēlētāju Darju Kasatkinu (WTA 35.), savukārt Sevastova pārspēja Kazahstānas tenisisti Zarinu Dijasu (WTA 101.) un ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 70.).

Ranga 34. vietas īpašniece Ostapenko 2017. gadā Vimbldonā spēlēja ceturtdaļfinālā un nākamajā sezonā sasniedza arī pusfinālu, kas ir viņas lielākais panākums uz zāles seguma "Grand Slam" līmenī. Sevastova Vimbldonā spēlēja astoto reizi, bet iepriekš ne reizi viņai nebija izdevies tikt tālāk par otro kārtu. Divas iepriekš vienīgās uzvaras Anastasija guva 2017. un 2019. gadā.

Sestdien vakarā Ostapenko pārī ar Kostjuku bija paredzēts aizvadīt otrās kārtas maču sieviešu dubultspēlēs, taču duets dalību atsauca, kas ļāva kanādietei Šaronai Fišmanei un Meksikas tenisistei Žulianai Olmosai gūt uzvaru bez cīņas.

Pērn Vimbldonas čempionāts pandēmijas dēļ nenotika.

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs Vimbldonā risināsies līdz 11. jūlijam.  Balvu fondā tenisisti sadalīs 35 miljonus mārciņu. Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 1,7 miljoniem mārciņu.