Sevastova trīs setu mačā Štutgartē nenoturas pret atlētisko Kvitovu, pusfinālu nesasniedz

Latvijas sieviešu tenisa līdere Anastasija Sevastova piektdien Štutgartes turnīra ceturtdaļfinālā trīs setos ar 6-2, 2-6, 3-6 zaudēja pasaules trešajai raketei čehietei Petrai Kvitovai, kura pēc necila mača sākuma bija neapturama agresīvā un fiziski spēcīgā spēlē, liecina organizatoru informācija.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Sevastova nodrošināja 100 punktu Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā.

Turnīrā ar 7. numuru izliktā Sevastova veiksmīgā spēles sākumā izvirzījās vadībā 4-0. Kvitova daudz kļūdījās, ko Latvijas tenisiste prasmīgi pārvērta sev labvēlīgā rezultātā. Pirmā seta turpinājumā Kvitova gan uzlaboja precizitāti un spēku samērs laukumā izlīdzinājās, tomēr iegūto pārsvaru Anastasija nosargāja.

Otrajā setā arvien efektīvāk uzbrukumā spēlēja Kvitova, kam Sevastovas servē izdevās dominējošs sestais geims un čehiete ar breiku izvirzījās vadībā 4-2. Seta galotnē čehiete neļāva WTA ranga 13.vietas īpašniecei Sevastovai gūt nevienu punktu.

Cerīgāks bija trešā seta sākums, kurā Sevastova gan neizmantoja breikbumbu pirmajā geimā, tomēr atguvās savas serves geimā. Pretinieces atlētiskajam spiedienam Latvijas tenisiste piekāpās savā servē trešajā geimā un Kvitova tikpat veiksmīgi turpināja, pieaudzējot pārsvaru līdz 4-1. Seta vidū Anastasijai visbeidzot izdevās saraustīt Kvitovas spēli un septītajā geimā Latvijas spēlētāja izmantoja otro no divām breikbumbām, taču čehiete nekavējās revanšēties nākamajā geimā un panāca 5-3.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Sevastova uzveica Latvijas otro raketi Aļonu Ostapenko (WTA 29.), bet spēlē par vietu ceturtdaļfinālā bija pārāka par vācieti Lauru Zīgemundu (WTA 99.).

Štutgartē līdz svētdienai uz māla seguma risinās WTA tūres turnīrs ar teju 900 000 dolāru balvu fondu.