Sevastova trīs setu duelī zaudē cīņā par ceturtdaļfinālu Melburnā

Anastasija Sevastova pirmdien ceturtās kārtas spēlē trīs setos ar 6-4, 3-6, 4-6 zaudēja pasaules ceturtajai raketei Japānas tenisistei Naomi Osakai un netika Austrālijas atklātā čempionātā ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Gada pirmajā "Grand Slam" turnīrā Anastasija atkārtoja līdzšinējā karjerā labāko sasniegumu Melburnā.

Sevastova nopelnīja 240 ranga punktus un 205 000 eiro naudas balvu, tiesa, atkarībā no sāncenšu snieguma viņa nākamnedēļ var atkrist kādu pozīciju zemāk par šonedēļ ieņemto 12.vietu Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā.

Ieguvusi breika pārsvaru trešajā geimā, Sevastova nosargāja uzvarai pirmajā setā nepieciešamo pārsvaru. Savukārt otrā seta vidū Osaka ar punktu sāncenses servē izvirzījās vadībā 4-2 un neļāva pretiniecei panākt izlīdzinājumu. Izšķirošo trešo setu Osaka sāka veiksmīgāk, panākot 2-0, un, lai gan Sevastova vēl spēja līdzsvarot rezultātu 3-3, tomēr japāniete uzreiz revanšējās un septītajā geimā guva izšķirošo breiku.

Sevastovai mačā netrūka iespēju lauzt cīņas gaitu, tomēr Latvijas tenisiste izmantoja tikai divas no 10 breika iespējām. Turpretim Osakai uzvarai pietika ar realizētām trim no četrām breikbumbām.

Abas tenisistes šosezon jau tikās Brisbenas turnīra ceturtdaļfinālā, kur arī pārāka bija pasaules ranga ceturtās vietas īpašniece Osaka.

Pirmajās trijās kārtās Sevastova pārspēja vācieti Monu Bartelu (WTA 76.), Kanādas spēlētāju Bjanku Andrejesku (WTA 106.) un Ķīnas tenisisti Cjanu Vanu (WTA 21.). Sevastova Austrālijas atklātajā čempionātā spēlēja astoto reizi, un līdz šim vienīgo reizi astotdaļfinālu viņa sasniedza 2011. gadā.

Vienspēlēs tālāk par pirmo kārtu netika Aļona Ostapenko un savainojumu guvušais Ernests Gulbis vīriešu konkurencē.

Turnīrs Melburnas tenisa stadionā noslēgsies ar vīriešu finālu svētdien, 27. janvārī. Balvu fondā tenisisti sadalīs 60 miljonus Austrālijas dolāru (37,3 miljonus eiro). Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 4,1 miljonam Austrālijas dolāru (2,5 miljonus eiro).