Sevastova teju trīs stundas ilgušā spēlē nepārvar pirmo kārtu Sidnejā

Latvijas sieviešu tenisa līdere Anastasija Sevastova pirmdien Sidnejas turnīra pirmajā kārtā vairāk nekā divarpus stundas ilgušā spēlē trīs setos ar 7-6 (7-3), 4-6, 4-6 zaudēja šveicietei Timeai Bačinski, liecina organizatoru informācija. Tāpat kā pērn Sevastova pēdējo turnīru pirms Austrālijas atklātā čempionāta Sidnejā noslēdza bez uzvarām.

Lietus dēļ ar kavēšanos sāktajā spēlē Sevastova pirmajā setā ieguva 4-2 pārsvaru, ko noturēt nespēja. Anastasija 10.geimā neveiksmīgi servēja par uzvaru setā un par izšķirošu kļuva taibreiks, kurā pārāka tomēr bija Latvijas spēlētāja. Savukārt Bačinski revanšējās otrajā setā, kurā ar breiku panāca 3-2 un iegūto pārsvaru nosargāja.

Ar devīto numuru turnīrā izliktā Sevastova izšķirošajā trešajā setā vēl spēja atspēlēt breiku un līdzsvarot rezultātu 3-3, tomēr Bačinski nākamajā geimā vēlreiz guva punktu pretinieces servē un atspēlēties Latvijas tenisistei vairs neizdevās. Mačs ilga divas stundas un 50 minūtes.

Sevastova pirmdien zaudēja divas pozīcijas un atkāpās uz 13.vietu Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā, kur 192.vietu ieņem Bačinski. Šveiciete ilgstoši ir dziedējusi kājas un rokas savainojumus, pērn izlaižot visus "Grand Slam" turnīrus. Bačinski Sidnejā pamatturnīrā iekļuva ar aizsargātu ranga pozīciju, kas paredz iespēju spēlēt tenisistēm, kas reitingā noslīdējušas veselības problēmu dēļ.

Jau vēstīts, ka sezonā pirmo uzvaru pirmdien neizdevās gūt Latvijas tenisistei Aļonai Ostapenko, kura Sidnejas turnīrā pārī ar amerikānieti Slonu Stīvensu nepārvarēja pirmo kārtu dubultspēlēs. Ostapenko un Stīvensa ar 6-2, 2-6, 6-10 zaudēja ukrainietes Nadjas Kičenokas un Čehijas tenisistes Barboras Strīcovas duetam.

Sidnejā Ostapenko vienspēlēs pirmajā kārtā otrdien spēlēs pret mājinieci Ešliju Bārtiju. WTA rangā Ostapenko šonedēļ ir 22. pozīcijā, turpretim Bārtija ierindota 15.vietā.

Sidnejas turnīrs tā dalībniecēm ir pēdējais pārbaudījums pirms Austrālijas atklātā čempionāta, kas sāksies 14.janvārī. Sidnejas turnīrs cietā seguma laukumos ar 823 000 ASV dolāru balvu fondu noslēgsies 12.janvārī.