Sevastova smagā trīs setu cīņā Jūrmalā sasniedz ceturtdaļfinālu

Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova trešdien Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīrā Jūrmalā otrajā kārtā sarežģītā trīs setu mačā ar 6-7 (3-7), 6-2, 6-4 uzveica pasaules ranga otrā simta tenisisti Slovēnijas spēlētāju Dalilu Jakupoviču un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Anastasijas nākamā pretiniece noskaidrosies ceturtdien mačā, kurā tiksies krieviete Valentīna Ivahņenko un Rumānijas tenisiste Irina Bara.

Sevastova pirmajā setā nerealizēja trīs setbumbas, bez lielas spriedzes bija pārāka otrajā setā, bet trešā seta vidū atspēlēja breika deficītu un nodrošināja uzvaru divas stundas un 16 minūtes ilgušajā cīņā. Pēc spēles Sevastova intervijā organizatoriem priecājas par mača beigām un piebilda, ka cīnījās arī par saviem līdzjutējiem.

Pasaules rangā 11. pozīcijā ierindotajai Sevastovai mačs sākās neveiksmīgi, nonākot zaudētājās ar 0-2. Lai gan ar breiku izdevās vienu punktu atspēlēt, Jakupoviča ātri revanšējās un palielināja pārsvaru līdz 4-1. Sevastova pauzē pēc piektā geima uzklausīja sava trenera Ronalda Šmita padomus, vairāk koncentrējās cīņai, uzvarēja četros geimos pēc kārtas un pārņēma vadību. Servējot par uzvaru setā, Anastasija trīsreiz tika pie setbumbas, bet nevienu no tām neizmantoja, Jakupovičai panākot 5-5. Spēlējot pašaizliedzīgi un bez kļūdām, slovēniete bez sarežģījumiem uzvaru setā nodrošināja taibreikā.

Otrajā setā Sevastova ar breika pārsvaru panāca 3-1 un vēlreiz pie punkta pretinieces servē tika pēdējā geimā. Izšķirošo trešo setu abas spēlētājas sāka ar drošiem punktiem savās servēs, bet pirmā saasinājumu sarūpēja Anastasija, ar breiku nodrošinot 3-1 vadību. Jakupoviča nekavējās revanšēties ātri un vēl iespaidīgāk ar diviem breikiem, kas ļāva pasaules ranga 147.vietas īpašniecei jau iekrāt 4-3 vadību. Ne bez veiksmes palīdzības Sevastova vēlreiz rezultātu izlīdzināja, bet pēdējā geimā realizēja mačbumbu pretinieces servē.

Sevastova ir Jūrmalas turnīra galvenā favorīte, bet pārējās TOP5 tenisistes jau izstājušās. Otrā rakete Karolīna Garsija trešdien izstājās pēc zaudējuma otrajā kārtā 6-4, 4-6, 3-6 savai tautietei francūzietei Hlojai Pakē.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Sevastova pārspēja Krievijas tenisisti Varvaru Flinku (WTA 128.). Latviju vienspēlēs pārstāv arī otro kārtu sasniegusī Diāna Marcinkēviča, bet pirmajā kārtā izstājās Aļona Ostapenko. Marcinkēviča karjerā pirmo spēli WTA turnīra otrajā kārtā aizvadīs ceturtdien pret krievieti Anastasiju Potapovu.

WTA pamata līmeņa turnīrā tenisistes māla seguma laukumos līdz svētdienai sadalīs 250 000 dolāru balvu fondu. Turnīru "Baltic Open" Jūrmalā organizē Krievijas sporta mārketinga aģentūra ONE SGM, pārceļot sacensības no Maskavas, kur tās rīkoja iepriekš.