Sevastova pārliecinoši sasniedz ASV atklātā tenisa čempionāta pusfinālu

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien pirmo reizi karjerā sasniedza ASV atklātā tenisa čempionāta pusfinālu, ar 6-2, 6-3 ceturtdaļfinālā uzvarot titula līdzšinējo īpašnieci amerikānieti Slounu Stīvensu, liecina organizatoru informācija. Spēle risinājās pamatīgā pusdienas tveicē, gaisa temperatūrai Ņujorkā sasniedzot 32 grādus.

Sevastova šobrīd pasaules rangā ierindojas 18. vietā, bet Stīvensa – trešajā vietā. Par pusfināla sasniegšanu Anastasija nopelnījusi 780 WTA ranga punktus. Abas tenisistes ASV atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā tikās pirms gada, kad pārāka bija amerikāniete. Šī dueļa uzvarētāja pusfinālā tiksies ar čehietes Karolīnas Plīškovas un amerikānietes Serēnas Viljamsas dueļa uzvarētāju.

Dažādojot uzbrukumu, Sevastova neitralizēja Stīvensas bīstamākos ieročus - spēcīgus sitienus ar iegrieztu bumbiņu no labās un atlētisku pārākumu. Sevastovas saīsināti sitieni un izgājieni pie tīkla mainīja spēles ritmu, kurā Stīvensa tā arī neatrada savu vietu, lai gan otrā seta beigu daļa izvērsās Anastasijai nervozāka. Pēdējā geimā Stīvensa atspēlēja divas mačbumbas, bet trešo iespēju Sevastova izmantoja, pirmoreiz karjerā nodrošinot dalību "Grand Slam" līmeņa turnīra pusfinālā.

Ceturtdaļfinālu Sevastova Ņujorkā sasniedza arī pērn un aizpērn - pēc uzvaras pār Stīvensu viņa žurnālistiem piebilda, ka būtu spējusi pieņemt arī zaudējumu, jo trīs gadus pēc kārtas spēlēt "US Open" ceturtdaļfinālā ir nozīmīgs sasniegums.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā Sevastova iekļuva ar 6-3, 1-6, 6-0 pārspējot ukrainieti Elinu Svitoļinu. Savukārt pirmajās kārtās Sevastova uzveica Horvātijas tenisisti Donnu Vekiču, mājinieci Klēru Liu un Krievijas spēlētāju Jekaterinu Makarovu.

Sevastova pārī ar Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu turpinās arī dubultspēļu turnīru, kur sasniegts ceturtdaļfināls.

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko vienspēlēs izstājās pēc zaudējuma trešajā kārtā piecu "Grand Slam" turnīru čempionei krievietei Marijai Šarapovai.

ASV atklātais čempionāts ilgs līdz 9.septembrim.