Sevastova ar vēl vienu trīs setu uzvaru sasniedz pusfinālu Maljorkā

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova piektdien izcīnīja saspringtu uzvaru Maljorkas WTA "International" sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā. Sevastova, kura WTA rangā atrodas 20.vietā, ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-1 uzveica Austrāliju pārstāvošo horvātieti Ajlu Tomljanoviču, kura profesionālajā rangā ieņem 72.pozīciju.

Par iekļūšanu pusfinālā Sevastova nopelnījusi 110 ranga punktus.

Sevastova spēli sāka neveiksmīgi. Viņa pirmajā geimā pie pretinieces serves tika pie breika iespējas, taču to neizmantoja, pēc tam pati nenosargājot savu servi, turpinājumā nokļūstot iedzinējos ar 0-3.

Tikmēr nākamajos sešos geimos uzvarēja servētājas, Tomljanovičai līdz ar to uzvarot pirmajā setā, taču Sevastova septītajā geimā neizmantoja vēl divas breika iespējas, lai gan bija vadībā ar 40:15.

Arī otru setu Latvijas sportiste iesāka neveiksmīgi, jo Tomljanoviča demonstrēja pārliecinošu sniegumu un viņu uzreiz nobreikoja. Sevastovas pretiniece uzvarēja arī nākamajā geimā un izcīnīja svarīgu uzvaru arī trešajā, vēlreiz laužot Latvijas sportistes servi.

Sevastova nonāca nepateicīgā situācijā, zaudējot ar 0-3. Viņai gan izdevās nobreikot savu pretinieci un samazināt deficītu. Latvijas tenisiste uzvarēja arī nākamajā geimā, taču tad pieprasīja medicīnisko pārtraukumu.

Latvijas sportiste turpināja veiksmīgi, otro reizi setā nobreikojot Tomljanoviču. Rezultāts kļuva 3-3, bet mača turpinājumā Sevastova parādīja raksturu, vēl vienu reizi lauza pretinieces servi un izcīnīja uzvaru setā ar 6-3.

Izšķirošo setu Sevastova sāka labāk kā iepriekšējos. Latvijas tenisiste ieguva vadību ar 2-0, pirmajā geimā laužot pretinieces servi. Trešo geimu Sevastova zaudēja, bet ceturtajā nekļūdīgi guva uzvaru, servējot pašai.

Rezultātam esot 3-1, Sevastova svarīgā brīdī nobreikoja Tomljanoviču un izcīnīja panākumu arī nākamajā geimā. Latvijas sportistei atlika uzvarēt vienu geimu, lai gūtu uzvaru mačā, kas arī izdevās, Sevastovai iekļūstot pusfinālā.

Pusfinālā Sevastovai būs jācīnās pret 98.vietā esošās austrālietes Samantas Stosuras un amerikānietes Elisones Riskes, kura ieņem 61.vietu, dueļa uzvarētāju.

Sevastova, kura ir planētas 20.rakete, pirmās kārtas cīņā otrdien ar rezultātu 6-3, 6-3 uzvarēja ranga 58.vietā esošo Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu. Zīmīgi, ka Latvijas tenisiste krievieti pieveica pirmo reizi četros savstarpējos mačos. Savukārt otrās kārtas cīņā Sevastova pēc smaga sākuma, ar 1-6, 6-3, 6-1 uzveica ranga 140.raketi Antoniju Lotneri no Vācijas.

Sevastova Maljorkas turnīrā izlikta ar trešo numuru.

Tikmēr Tomljanoviča, kura dalību Maljorkas turnīrā sāka vēl no kvalifikācijas, rangā atrodas 72.vietā. Pirmās kārtas cīņā viņa ar 6-3, 6-4 uzvarēja polieti Magdu Lineti, kura rangā ir 78.vietā, bet otrajā kārtā ar 6-3, 6-3 pieveica ranga 76.pozīcijā esošo zviedrieti Rebeku Petešoni.

Sevastova ar Tomljanoviču tiekas pirmo reizi karjerā.

Patlaban 25 gadus vecā Tomljanoviča ir dzimusi Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, bet 2014.gada jūlijā tika paziņots, ka viņa iegūs Austrālijas pilsonību. Savukārt WTA datubāzē viņa kā Austrālijas spēlētāja tika iekļauta šī gada janvārī.

Šosezon Tomljanoviča labāko turnīru aizvadīja Marokas pilsētā Rabātā, kur aizkļuva līdz finālam, tomēr izšķirošajā cīņā cieta zaudējumu. Tāpat viņa spēlēja pusfinālā Ņūportas turnīrā, kā arī sasniedza ceturtdaļfinālu Monterejā. Tikmēr šīs sezonas divos "Grand Slam" turnīros Tomljanoviča nav tikusi tālāk par pirmo kārtu.

Tāpat līdzšinējās karjeras laikā viņa nav tikusi pie WTA turnīru uzvarētājas tituliem, savukārt pasaules rangā rekordu šī tenisiste sasniedza 2015.gada februārī, kad bija 47.vietā.

Sevastovas un Tomljanovičas cīņas uzvarētāja pusfinālā tiksies ar austrālietes Samantas Stosuras un amerikānietes Elisones Riskes cīņas uzvarētāju. Pieredzējusī Stosura šobrīd ir vien planētas 98.rakete, bet Riske, kura Maljorkas turnīru sāka no kvalifikācijas, atrodama 61.vietā.

Pērn Sevastova kļuva par Maljorkas turnīra čempioni, finālā ar 6-4, 3-6, 6-3 uzvarot vācieti Jūliju Gērgesu un iegūstot savu otro WTA titulu karjerā. Jāpiebilst, ka Maljorkas turnīra finālu Latvijas tenisiste sasniegusi divus gadus pēc kārtas.

Savas karjeras pirmo titulu Sevastova guva vēl pirms pārus gadu pauzes no profesionālā tenisa, kad 2010.gadā viņa bija labākā Portugāles pilsētā Ešturīlā notikušajās sacensībās.

Sevastovai šis ir pirmais turnīrs kopš maija beigām, kad viņa Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā ar 6-4, 1-6, 3-6 zaudēja Marianai Dukē-Marinjo no Kolumbijas. Latvijas tenisiste aprīlī sasniedza Čārsltonas WTA "Premier" turnīra pusfinālu, tomēr kopš tā laika ar skaļiem panākumiem nav izcēlusies.

Vēl Sevastova šosezon sasniedza pusfinālu gada pirmajā turnīrā Brisbenā.

Pērn par uzvaru Maljorkas turnīrā Sevastova saņēma 280 WTA ranga punktus, kuru neaizstāvēšanas gadījumā viņa var izkrist no pasaules ranga labāko divdesmitnieka.