Serena Viljamsa atsauc dalību Francijas atklātajā čempionātā, duelis pret Šarapovu izpaliek

Bijusī pasaules ranga līdere amerikāniete Serena Viljamsa pirmdien Parīzē pirms ceturtās kārtas spēles atsauca dalību Francijas atklātajā čempionātā, kur cīņā par vietu ceturtdaļfinālā viņai daudzu tenisa fanu gaidītā mačā bija jātiekas ar Krievijas tenisisti Mariju Šarapovu.

Viljamsa no turpmākās dalības gada otrajā "Grand Slam" turnīrā atteicās iepriekšējā mačā gūta krūšu muskuļa savainojuma dēļ, kas 36 gadus vecajai tenisistei būtu liedzis pieņemami servēt. Viljamsa paskaidroja, ka gaida medicīnisko pārbaužu rezultātus, un 23 "Grand Slam" turnīru uzvarētāja līdz tam nevarēs pateikt, vai piedalīsies Vimbldonas čempionātā.

Pirms Viljamsas un Šarapovas spēles tenisa apskatnieki iztirzāja abu spēlētāju dažādus attiecību aspektus, bet nozīmīgākais no  tiem bija, ka pēdējos 14 gados Šarapova visās 18 spēlēs sāncensei bija zaudējusi. Turklāt Viljamsa par pļāpām nosauca Šarapovas memuāros rakstīto, ka amerikāniete savu sāncensi ienīdusi, jo Krievijas tenisiste piespiedusi viņu raudāt pēc zaudējuma 2004.gada Vimbldonas turnīra finālā.

Kopš 2016.gada savā pirmajā "Grand Slam" ceturtdaļfinālā Šarapova tiksies ar turnīra trešo raketi spānieti Garbinji Mugurusu.

Ceturtdaļfinālā pirmdien iekļuva arī pasaules ranga līdere rumāniete Simona Halepa, kura ceturtās kārtas spēlē ar 6-2, 6-1 uzveica Beļģijas tenisisti Elīzu Mertensu. Halepas pretiniece cīņā par vietu pusfinālā būs vāciete Angelika Kerbere, kas spēlē par vietu ceturtdaļfinālā atstāja aiz svītras Francijas tenisisti Karolīnu Garsiju - 6-2, 6-3. Kerberes iekļūšana astoņu labāko spēlētāju vidū arī izslēdz iespēju Latvijas tenisa līderei Aļonai Ostapenko nākamajā pasaules rangā noturēties TOP 10.

Dienu iepriekš sākto ceturtdaļfināla spēli pirmdien ar uzvaru pabeidza krieviete Darja Kasatkina, kura ar 7-6 (7-5), 6-3 bija pārāka par reitinga ekslīderi Dānijas tenisisti Karolīnu Vozņacki. Kasatkinas pretiniece karjerā pirmajā "Grand Slam" ceturtdaļfinālā būs ASV atklātajā čempionātā pērn uzvarējusī amerikāniete Slouna Stīvensa.

Vīriešiem galvenais favorīts un ranga līderis spānis Rafaels Nadals vietu ceturtdaļfinālā pirmdien nopelnīja ar uzvaru 6-3, 6-2, 7-6 (7-4) pār vācieti Maksimilianu Marteteru un nākamo spēli aizvadīs pret Argentīnas tenisistu Djego Švarcmanu, kurš piecos setos ar 1-6, 2-6, 7-5, 7-6 (7-5), 6-2 pārspēja Kevinu Andersonu no Dienvidāfrikas.