Rekordists Nadals 10. reizi sasniedz «Roland Garros» tenisa turnīra pusfinālu

Deviņkārtējais Francijas atklātā čempionāta uzvarētājs Rafaels Nadals trešdien desmito reizi karjerā "Roland Garros" kortos sasniedza pusfinālu, liecina organizatoru informācija. "Grand Slam" turnīra spēcīgāko četriniekā Spānijas tenisists iekļuva ar uzvaru 6-2, 2-0 pār savu tautieti Pablo Kareno Bustu, kurš spēli nepabeidza savainojuma dēļ.

(papildināts ar Novaka Džokoviča zaudējumu)
Cīņā par vietu finālā Nadala pretinieks būs ar sesto numuru izliktais Austrijas tenisists Dominiks Tīms, kurš negaidīti pārliecinoši trīs setos ar 7-6 (7-5), 6-3, 6-0 uzvarēja pērn Parīzē triumfējušo serbu Novaku Džokoviču.

Nadals ar deviņām uzvarām jau ir Francijas atklātā čempionāta rekordists, un 31 gadu vecajam tenisistam ir iespēja pacīnīties par desmito titulu. "Grand Slam" turnīros Nadals nav uzvarējis kopš 2014.gada Francijas atklātā čempionāta.

Mačā pret Bustu, kurš pirmoreiz tik augsta līmeņa turnīrā spēlēja ceturtdaļfinālā, Nadals izcīnīja karjerā 100. uzvaru māla seguma laukumos, ja skaita turnīrus, kur uzvarai spēlē nepieciešami trīs uzvarēti seti. Šādos turnīros Nadals uz māla ir zaudējis tikai divās spēlēs.

Šogad Parīzē Nadals ir zaudējis tikai 22 geimos, kas ir viņa labākais rādītājs Francijas atklātajos čempionātos.

Kopš sezonas lielie turnīri kļuva par atklātām sacensībām, Nadals ir tikai piektais tenisists, kam kādā atsevišķā "Grand Slam" turnīrā izdevies 10 reižu sasniegt pusfinālu. "Roland Garros" tenisa stadionā Nadals ir zaudējis tikai divās no 79 spēlēm.