Ranga vicelīderis Nadals prognozē ilgu pauzi profesionālā tenisa norisēs

Izcilais Spānijas tenisists Rafaels Nadals svētdien virtuālā sarunā ar līdzjutējiem atzina, ka ir ļoti pesimistiski noskaņots par profesionālā tenisa pilnvērtīgu atsākšanu pēc pandēmijas izraisītās pauzes. Īsā vai vidējā termiņā būs ļoti sarežģīti noorganizēt kādu lielo turnīru, uzskata Nadals.

Tenisistiem ik nedēļu jāceļo uz dažādām valstīm un jāpaliek viesnīcās, bet jebkura turnīra sarīkošanā ir iesaistīti daudzi cilvēki, tādēļ pat bez skatītājiem starptautiskā līmenī organizēt sacensības būtu ļoti problemātiski, Spānijas tenisa federācijas organizētajā tērzēšanā pauda Nadals. 

"Esmu ļoti pesimistisks par iespēju tūrē atsākt normālu aktivitāti," Nadalu citēja aģentūra AFP. "Mums [Spānijā] ir bijis smags pusotrs mēnesis, kas nesis daudzus neatgriezeniskus zaudējumus. Ekonomikas līmenī, cerams, tikai uz dažiem mēnešiem, bet daudzi zaudēs darbu."

Nadals kopā ar savu draugu basketbolistu Pau Gasolu nodibināja fondu cīņā pret koronavīrusu, bet kopā ar citiem spēcīgākajiem tenisistiem, piemēram, Rodžeru Federeru un Novaku Džokoviču viņš virza ideju par īpaša fonda radīšanu, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem spēlētājiem, kas zemākas pozīcijas rangā dēļ nonākuši sarežģītā finanšu situācijā. 

Turpretim pasaules trešā rakete austrietis Dominiks Tīms iebilda pret nepieciešamību spēcīgākajiem spēlētājiem finansiāli palīdzēt rangā zemāk ierindotajiem tenisistiem, jo, pēc viņa teiktā, ir sabiedrības grupas, kas pandēmijas dēļ ir nonākušas daudz sliktākā situācijā. 

"Neviens tenisists necīnās par izdzīvošanu, pat tie, kas ir daudz zemāk [rangā]. Neviens no viņiem necieš badu," Austrijas avīzei "Krone" teica Tīms. "Ir daudz spēlētāju, kas sportu neizvirza par augstāko prioritāti un nedzīvo pēc profesionāliem standartiem. Patiešām neredzu, kādēļ man viņiem būtu jādod nauda. Drīzāk došu naudu cilvēkiem vai organizācijām, kam tā patiešām ir vajadzīga."

Pērn Francijas atklātajā čempionātā vīriešu dubultspēlēs uzvarējušais vācietis Kevins Kraveics sarunā ar Vācijas avīzi "Spiegel" pastāstīja, ka jau vairākas nedēļas strādā veikalā, piepildot plauktus un veicot dezinfekcijas darbu, jo jau sen vēlējies izmēģināt "normālu darbu".

Spānijas avīze "Marca" nedēļas nogalē vēstīja, ka Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) un Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) sezona neatsāksies ātrāk kā 3.augustā. ATP un WTA sezona pašlaik ir apturēta līdz 13.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti