Raibā pirmās kārtas spēlē Gulbis vēlreiz pārspēj ASV tenisistu Soku

Ernests Gulbis trešdien Bāzeles turnīra pirmajā kārtā Šveicē divos setos ar 7-5, 6-4 uzvarēja ASV tenisistu Džeku Soku, kuru pārspēja otro reizi nedēļas laikā, liecina organizatoru informācija. Abi tenisisti jau pirmajā setā daudz diskutēja ar tiesnesi par pretinieka iespējamiem pārkāpumiem, un nokaitētā gaisotnē pagāja arī spēles turpinājums.

Otrajā kārtā Gulbja pretinieks būs ranga 32.vietas īpašnieks francūzis Žils Simons. Sagaidāms, ka jau par uzvaru pirmajā kārtā nopelnītie reitinga punkti ļaus Gulbim nākamnedēļ atgriezties pasaules ranga TOP 100.

Gulbis pirmajā setā nenoturēja breika pārsvaru un pēc nonākšanas zaudētājos ar 3-4 paņēma medicīnisku pauzi muguras problēmu dēļ. Pēc nākamajiem diviem Gulbja uzvarētiem geimiem medicīnisku pārtraukumu ārpus laukuma jau izmantoja Soks, un arī viņam atgriešanās spēlē bija veiksmīga ar pretinieka servē gūtu punktu. Gulbim dubultkļūdas liedza veiksmīgi izservēt par uzvaru setā, turklāt viņš saņēma brīdinājumu par bumbiņas sišanu skatītājos, tomēr 11.geimā, servējot pretiniekam, latvietis uzvarēja visās izspēlēs un pēdējā geimā šoreiz bija nevainojams.

Breika pārsvaru Gulbis panāca arī otrajā setā, kurā abi spēlētāji apmainījās indīgām replikām, tomēr Soks tūlīt revanšējās, un rezultāts kļuva 4-4. Latvijas tenisists atbildēja ar vēl vienu breiku un pēdējā setā realizēja jau pirmo mačbumbu.

Gulbis šonedēļ Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 104. pozīciju, bet Soks ir 18. pozīcijā. Pamatturnīrā Gulbis iekļuva īpašā izņēmuma statusā, jo pēc vietas rangā viņam bija jāpiedalās kvalifikācijā, taču Latvijas tenisists vēl svētdien spēlēja Stokholmas turnīra finālā. Zviedrijas galvaspilsētā Gulbis ceturtdaļfinālā uzveica Soku.

Bāzelē tenisisti līdz svētdienai sadalīs teju divu miljonu eiro balvu fondu. Ar pirmo numuru turnīrā cietā seguma laukumos ir izlikts mājinieks Rodžers Federers, kurš pasaules rangā ir trešais.