Polijas tenisists Hurkačs cīņā par Vimbldonas pusfinālu paklupina titulēto Federeru

Veterānam Rodžeram Federeram trešdien neilgi pirms 40. dzimšanas dienas neveiksmīgi noslēdzās karjerā 18. ceturtdaļfināls Vimbldonas čempionātā, kur 20 "Grand Slam" turnīros uzvarējušais Šveices tenisists trīs setos ar 3-6, 6-7 (4-7), 0-6 zaudēja polim Hubertam Hurkačam.

Pasaules rangā 18.vietā ierindotais Hurkačs iepriekš pieveica arī ar otro numuru izlikto krievu Daniilu Medvedevu un pirmo reizi "Grand Slam" līmeņa turnīrā spēlēs pusfinālā. 24 gadus vecais polis pusfinālā tiksies ar Itālijas spēlētāju Mateo Beretīni, kurš guva uzvaru 6-3, 5-7, 7-5, 6-3 pār Kanādas tenisistu Feliksu Ožēru-Aliasimu.

Federers pretendēja kļūt par deviņkārtēju Vimbldonas čempionu un nekad iepriekš viņš zāles seguma "Grand Slam" turnīrā setā nebija zaudējis ar 0-6. Pēc neveiksmes Federers žurnālistiem paskaidroja, ka nesteigsies ar lēmumu pieņemšanu, tādēļ nevar atbildēt uz jautājumu, vai jau ir aizvadījis karjerā pēdējo spēli Vimbldonā.

Bez sarežģījumiem pusfinālu sasniedza 34 gadus vecais pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš ar 6-3, 6-4, 6-4 uzvarēja ungāru Martonu Fučoviču. Cīņā par vietu finālā Džokoviča pretinieks būs kanādietis Deniss Šapovalovs, kam ilgā piecu setu duelī izdevās uzveikt krievu Karenu Hačanovu - 6-4, 3-6, 5-7, 6-1, 6-4.

Džokovičs guva karjerā 100. uzvaru zāles seguma laukumos un arvien pretendē kļūt par tikai trešo tenisistu, kam vienā sezonā izdevies uzvarēt visos četros "Grand Slam" turnīros.