Pētījuma autori: Tenisā ir ļoti būtiskas godīguma problēmas

Tenisā jārēķinās ar ļoti būtiskām godīguma problēmām, it īpaši zemāka līmeņa turnīros, kur sarežģījumus veicinājusi arvien lielāka aktivitāte interneta derību slēgšanā, par neatkarīgu pētnieku ziņojumu trešdien informēja aģentūra "Reuters".

Divus gadus veiktajā pētījumā tā autori neatklāja plaši izplatītu krāpšanos augstākā līmeņa profesionāļu spēlē, lai gan zināmi jautājumi esot arī šajā līmenī. Pētījuma autori iesaka pārskatīt turnīros spēlētāju dalības honorāru sistēmu un reitinga punktu uzskaiti, kā arī rosina Starptautisko Tenisa federāciju (ITF) atteikties no tiešraides statistikas datu pārdošanas zemāka līmeņa "Futures" sērijas turnīros.

Lielākai tenisa uzticamībai ieteikts arī ieviest plašāku uzraudzību zemāka līmeņa turnīros, kur, pēc viena izmeklētāja teiktā, ir "problēmu cunami". Visvairāk godīgas spēles principus apdraud turnīros, kur ir viszemākā naudas balvu attiecība pret izmaksām, skatītāju interesi un sacensību finansiālajiem resursiem, secināts pētījumā.

Adama Lūisa vadītā darba grupa atzīst, ka vienkārša problēmas risinājuma nav, taču aicināja ierobežot derību slēgšanas tirgu, uzlabot pārkāpumu nepieļaušanas un novēršanas iespējas, kā arī sodu sistēmu. 

Zemāka līmeņa turnīros daudziem tenisistiem ir grūtības segt dalības izmaksas, tādēļ vilinoša ir iespēja likt likmes uz spēlēm. Aptaujā, kurā piedalījās 3200 tenisistu, 16% atzina, ka nepastarpināti zina spēlētājus, kas liek likmes uz mačiem, 11% ir informēti, ka derību slēdzējiem piegādā konfidenciālu informāciju, bet 14,5% bija informēti par derību krāpšanas gadījumiem. 

Situācijas analīzi pasūtīja lielākās profesionālā tenisa organizācijas pēc 2016.gada sākumā BBC un "BuzzFeed News" izplatītās informācijas par aizdomām, ka augstākā līmeņa tenisā krāpšanās un apzināta zaudēšana ir plaši izplatīta. Tenisa integritātes nodaļai (TIN) atkārtoti ticis ziņots par 16 ranga TOP 50 tenisistiem, kuri varētu būt apzināti zaudējuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti