Pēdējā turnīrā pirms Vimbldonas Ostapenko apstājas astotdaļfinālā

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Anglijā Īstbornas turnīra astotdaļfinālā trijos setos ar 5-7, 6-3, 4-6 zaudēja pasaules TOP 10 spēlētājai Džoannai Kontai, liecina organizatoru informācija. Anglijā risinās pēdējais turnīrs pirms Vimbldonas, kur tenisistes pirmās spēles aizvadīs nākamās nedēļas sākumā.

(papildināts ar Ostapenko zaudējumu dubultspēlēs)
Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko šonedēļ ieņem 14.vietu, savukārt Konta reitingā ir septītā rakete un galvenā britu cerība sieviešu konkurencē Vimbldonā. Par iekļūšanu turnīra trešajā kārtā Ostapenko ieguva 55 punktus pasaules rangā.

Pirmajā setā ieguvusi 2-0 pārsvaru, Ostapenko neizdevās noturēties vadībā, bet 12. geimā savā servē ļāva pretiniecei iegūt trīs setbumbas, no kurām atspēlēja tikai divas. Otrā seta vidū Ostapenko ar punktu Kontas servē panāca 4-3 un dominēja laukumā, spēlējot ne vien agresīvi, bet arī pašaizliedzīgi un precīzi.

Izšķirošajā trešajā setā Konta ar viena breika pārsvaru panāca 2-1, zaudēja nākamajos trijos geimos, taču atbildēja ar trim uzvarētiem geimiem pēc kārtas un spēja panākt neizšķirtu 4-4. Ostapenko brīžiem ļāva vaļu emocijām un pieļāva dažas nepiespiestas kļūdas, zaudēja savu servi, un dažādiem pavērsieniem bagātajā 10. geimā pārāka bija Konta, kura savā servē izmantoja trešo mačbumbu.

WTA turnīros abas tenisistes tikās pirmo reizi, bet Federācijas kausa izcīņā Konta šogad Ostapenko uzveica divos setos.

Turnīrā ar 819 000 dolāru balvu fondu Ostapenko bija izlikta ar 10. numuru, tādēļ pirmā kārta viņai bija brīva. Otrajā kārtā Latvijas tenisiste uzveica spānieti Karlu Suaresu-Navarro (WTA 26.).

Ar pirmo numuru Īstbornā ir izlikta pasaules pirmā rakete vāciete Angelika Kerbere, kura ceturtdaļfinālā spēlēs pret Kontu.

Arī dubultspēļu sacensībās Ostapenko, spēlējot pārī ar slovēnieti Katarinu Srebotniku, piedzīvoja zaudējumu, ar 6-2, 0-6, 5-10 otrajā kārtā piekāpjoties ungārietei Tīmeai Babošai un čehietei Andreai Hlavāčkovai.

Īstbornā Ostapenko piedzīvoja pirmo zaudējumu kopš maija vidus, kad Romas turnīra otrajā kārtā piekāpās spānietei Garvinjei Mugurusai, kura tolaik arī pasaules rangā bija septītā.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Sevastova pēc triumfa Maljorkā šonedēļ sacensībās nepiedalās, gatavojoties startam Vimbldonā, kur sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs sāksies 3.jūlijā. Ostapenko un Sevastova piektdien Vimbldonas turnīra izlozē būs izliktas attiecīgi ar 13. un 18. numuru.

Latvijas tenisistu spēles Vimbldonas turnīrā varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.