Pasaules ranga ekslīderis Vīlanders mudina ieviest Vimbldonā piektā seta taibreikus

Tenisā jāpakļaujas veselā saprāta nosacījumiem un Vimbldonas čempionātā jāievieš piektā seta taibreiki, lai nepieļautu spēlētājiem tik mokošus mačus, kā piektdien Kevina Andersona uzvarētajā pusfinālā, aģentūrai "Reuters" teica bijušais pasaules ranga līderis un septiņkārtējais "Grand Slam" turnīru uzvarētājs Matss Vīlanders.

Andersons cīņā par vietu finālā Džonu Isneru uzvarēja sešas stundas un 36 minūtes ilgušā mačā, kur piektais sets beidzās ar rezultātu 26-24. Vimbldonas čempionāta vēsturē otrā ilgākā spēle gan pamatīgi atpalika no absolūtā rekorda, tomēr Vīlanders uzskata, ka tik ilgstošiem cīniņiem mūsdienu tenisā nav vietas. Isners 2010.gadā Vimbldonā uzvaru pār Nikolasu Maū izcīnīja 11 stundās un piecās minūtēs.

Ilga spēle nepārprotami ir episka drāma, taču tenisistiem jāspēj tā iemiesot arī taibreikā, uzskata Vīlanders. "Ja futbolu spēlētu pagarinājumā līdz iesistiem vārtiem, tas varētu ieilgt līdz bezgalībai, jo visi būtu pārāk noguruši. Tādēļ futbolā ir pēcspēles sitieni," teica astoņdesmito gadu tenisa zvaigzne. "Tas ir neprāts [spēlēt bez taibreika]. Tas ir spēku izsīkuma jautājums, tas ir nežēlīgi un var būt bīstami gan psiholoģiskai, gan fiziskai veselībai."

Piektā seta taibreikus spēlē arī "Grand Slam" turnīru līmenī, piemēram, ASV atklātajā čempionātā. Ieviest izmaiņas nolikumā Vimbldonas čempionāta rīkotājus rosināja arī abi rekordgarā pusfināla spēlētāji Dienvidāfrikas tenisists Andersons un amerikānis Isners.

Finālā svētdien Andersona pretinieks būs Novaks Džokovičs vai spānis Rafaels Nadals. Otrs pusfināls tiks pabeigts sestdien.