Pasaulē sestais labākais juniors lūko psiholoģisku noturību. Intervija ar tenisistu Ozoliņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Veiksmīgi aizvadīts gada pirmais "Grand Slam" turnīrs junioru konkurencē pievērsa uzmanību 17 gadus vecajam Kārlim Ozoliņam, kurš pēc atgriešanās no Austrālijas nopietni gatavojas sezonas turpinājumam. Šosezon Ozoliņš jau izvirzījis mērķi apliecināt sevi pieaugušo tenisā, kur jāsāk būs zemāka ranga "Futures" turnīros, lai vēlāk jau kāptu augstāk profesionāļu rangā.

Intervija ar Kārli Ozoliņu
00:00 / 08:35
Lejuplādēt
Melburnā Ozoliņš sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta junioru turnīra pusfinālu, bet dubultspēlēs tika līdz finālam. Intervijā Latvijas Radio viņš pastāstīja, ka ar sezonas sākumā sasniegto kopumā ir apmierināts, lai gan iespēja izcīnīt titulus palika neizmantota.
 

Kā vērtē savu veikumu Austrālijas atklātajā čempionātā?

Protams, esmu apmierināts, bet, atskatoties atpakaļ, redzu, ka varēju tikt arī tālāk un vinnēt. Bet

kopumā Austrālijā bija labs turnīrs un nav daudz ko nožēlot.

Pusfinālā pretinieks [Arturs Kazo] spēlēja ļoti disciplinēti un man neērti. Viņš atgrieza daudz bumbu, domāju - fiziski un mentāli bija spēcīgāks par mani. 

Dalība dubultspēļu finālā nodrošināja vismaz kādu balvu, ko atvest mājās...

Dubultspēlēs [ar poli Mikolaju Lorensu] diezgan dramatiski tikām līdz finālam. Mikolajs man ir ļoti labs draugs, cīnījāmies, viņam nedēļas sākumā gāja bojā vectēvs. Žēl, ka zaudējām finālā, bet tā mums bija laba nedēļa kopā. Ceram arī nākotnē spēlēt kopā.  

Šodien noslēgusies Kārļa Ozoliņa lieliski aizvadītā nedēļa, debijas Australian open?? turnīrā! Vienspēlēs Kārlis...

Posted by VL Tenisa skola on Friday, January 31, 2020

Pieaugušie uz Austrāliju jau dodas vairākas nedēļas pirms "Grand Slam" turnīra, lai aklimatizētos un trenētos. Kā ir ar junioriem?

Parasti junioriem pirms "Grand Slam" turpat vai blakus ir viens turnīrs. Man šis turnīrs nebija tik veiksmīgs, kā gribētos. Tad apmēram nedēļu katru dienu trenējos un gatavojos Austrālijas čempionātam. 

Ar karstajiem laikapstākļiem labi spēji sadzīvot?

Man likās, ka būs trakāk, nebija tik slikti, kā gaidīju. Pēdējās dienās bija virs +40 grādiem, bet pirms tam bija normāli. Domāju, ka ļoti labi tiku ar to galā.

Kā saglabāsi formu visu sezonu, jo jāspēlē gan junioru "Grand Slam", gan "Futures" turnīros, lai kāptu augstāk Tenisa Profesionāļu asociācijas (ATP) rangā?

Ikdienā ar treneriem piestrādājam pie fiziskā un spēles. Noturēt formu nav tik sarežģīti. Vajag profesionāli pret to attiekties un tad viss būs kārtībā.

Trenējos katru dienu, izņemot svētdienas, kad atpūšos.

No pirmdienas līdz sestdienai trenējos reizi vai divas dienā.

Esi paspējis pierast pie regulāras ceļošanas starp dažādām valstīm?

Esmu pieradis, īsti jau nav izvēles, ir jāceļo apkārt pasaulei, lai spēlētu tenisu. Nevarētu teikt, ka tas man baigi patīk, bet

ir arī interesanti redzēt citas vietas un cilvēkus, skatīties, kā pasaulē kas notiek.

Laika tam nav pārāk daudz, Austrālijā parasti atbraucām viesnīcā ap desmitiem vakarā, jo pēc mačiem vēl vajag atjaunoties un gatavoties nākamajai dienai. Ja ir kāda brīva diena, kad nav jāspēlē, var aiziet kaut kur atpūsties, apskatīties pilsētu. Bet pārsvarā tā ir viesnīca un tenisa laukumi.

Kā apvieno tenisu ar mācībām - esi vēl vidusskolēna vecumā...

Manā gadījumā tā ir tālmācība. Kad esmu mājās, pēc iespējas cenšos kaut ko pamācīties. Nav viegli, bet nav arī citas izvēles. Skolu vajag pabeigt un kaut kas ir jāmācās.

Kādi ir sadzīves apstākļi junioriem "Grand Slam" un citos junioru turnīros?

"Grand Slam" viss ir augstā līmenī gan junioriem, gan, protams, pieaugušajiem. Viesnīcas ir apmaksātas, viss ir saorganizēts, lai būtu maksimāli komfortabli. Mašīnas ved uz kortiem un atpakaļ, tā ka nevar sūdzēties. Ikdienas turnīros nav tik labi, bet vienalga pats centies domāt par sevi un darīt visu, lai būtu ērti. Ja turnīrs var kaut ko saorganizāt, tad izmanto. Ja ne, tad pašam jādomā.

Kāda stila tenisu Tu spēlē? 

Mēģinu spēlēt agresīvi ar servi un iet daudz pie tīkla.

Esmu gara auguma un aizsardzības teniss man nekad nav paticis.

Tāpēc spēlēju agresīvi un mēģinu pēc iespējas ātrāk noslēgt izspēles.

Ar kuru mūsdienu tenisistu Tevi visvairāk varētu salīdzināt?

Nezinu, nav gluži tā, ka var salīdzināt. Treneris man saka bieži, ka spēlēju kā agrāk Krievijas tenisa leģenda Marats Safins. Bet necenšos sevi ar kādu salīdzināt. Spēlēju tā, kā es spēlēju. 

Vai pirms tenisa Tev bija vēl kāds sporta veids?

Neesmu mēģinājis neko citu. Kopš sešu gadu vecuma spēlēju tenisu, un tā viss aizgāja.

Ņemot vērā Tavu augumu un spēcīgos sitienus var pieņemt, ka cietais segums Tev ir visiecienītākais?

Noteikti jā. Neesmu vēl spēlējis uz zāles, tāda iespēja būs šovasar Vimbldonā.

Veidojot turnīru plānu ar treneriem, mēģinām pēc iespējas mazāk māla seguma turnīrus iekļaut.

Nākotnē no tā nevarēs pilnīgi izvairīties un būs vien jāspēlē. Nav jau tā, ka uz māla nevaru spēlēt, vienkārši man tas ir grūtāk. Bet būs jāspēlē jebkurā gadījumā.

Vai tenisā Tev ir kādi elki, kam seko līdzi?

Nav īsti elki, bet mīļākie spēlētāji, kurus patīk skatīties vairāk nekā citus. Tas ir Niks Kirgios un, protams, patīk Rodžeru Federeru skatīties. Federers ir visizcilākais spēlētājs un, skatoties, kā viņš spēlē, daudz ko var iemācīties. 

Turnīros ir izdevies aprunāties ar kādu no lielajiem un slavenajiem tūres spēlētājiem?

Aprunāties nē, bet bija iespēja redzēt, kā viņi trenējas un dara visu ārpus laukuma. Bija tiešām interesanti paskatīties no malas, kā viņi attiecas pret visu, ko dara, un tas tiešām bija iespaidīgi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Droši vien pievērs uzmanību arī savu tautiešu spēlēm tenisā?

Noteikti pēc iespējas sekoju, kā iet Ernestam Gulbim. Man vienmēr ir interesanti, kā viņam iet, un novēlu viņam labāko veiksmi. Ar Ernestu pāris reizes esam trenējušies decembrī, arī Austrālijā. Es neteiktu, ka tās ir draugu attiecības, bet viņu respektēju un vienmēr ir prieks paklausīties, ko viņš var pateikt un ko var iemācīties no viņa. 

Par sieviešu tenisu, godīgi sakot, interesējos mazāk. 

Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) junioru reitingā esi veicis lielu lēcienu uz 6.vietu pasaulē. Pats tam seko, vai nepievērs uzmanību, kamēr tas nav ATP rangs?

Pēc veiksmīga turnīra nākamās nedēļas sākumā paskatos, kur esmu reitingā, bet mēģinu tam nepievērst uzmanību. Skaidrs, ka pats galvenais ir ATP rangs, bet ir patīkami redzēt, ka reitingā esi augstu un virs citiem. 

Kuros spēles elementos jūti iespēju vislielākajam progresam?

Spēles elementos ne tik daudz. Protams, visur var progresēt, bet vissvarīgākais man ir mentālā stabilitāte un noturība. To es gribētu attīstīt un uzlabot. 

Kur pats sevi redzi pēc 10 gadiem?

Pirmkārt gribētu būt laimīgs un bez vilšanās sajūtas, ka būtu varējis izdarīt ko vairāk. Mērķus gribētu paturēt pie sevis, bet sapnis ir būt pirmajam pasaulē un vinnēt "Grand Slam" turnīrus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti