Ostapenko zaudē Vimbldonas čempionāta jaukto dubultspēļu turnīra pusfinālā

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko duetā ar austriešu tenisistu Oliveru Maraku sestdien cieta neveiksmi Vimbldonas čempionāta jaukto dubultspēļu turnīra pusfinālā. Latvijas un Austrijas duets cīņā par vietu finālā ar 6-7 (1:7), 3-6 atzina soma Henri Kontinena un britu tenisistes Heteres Vatsones pārākumu.

Pirmajā setā Ostapenko un Maraks jau pirmajā geimā guva punktu pretinieku servē, pēc tam panākot arī 2-0 un 4-2 savā labā, tomēr sāncenši astotajā geimā arī lauza pretinieku servi un izlīdzināja rezultātu 4-4. Seta uzvarētāju noskaidrošanai vajadzēja taibreku, kurā krietni labāki bija Kontinens un Vatsone, kuri uzvarēja pēdējās sešās izspēlēs.

Savukārt otrajā setā Ostapenko ar Maraku zaudēja savu servi piektajā un pēc tam arī devītajā geimā, paši neizmantojot divs breikbumbas.

LETA jau ziņoja, ka piektdien cetrurtdaļfinālā Latvijas un Austrijas duets ar 7-5, 4-6, 6-0 uzveica kolumbiešus Huanu Sebastianu Kavalu un Marianu Dukē-Marinju.

Ostapenko, kura 2014.gadā Vimbldonā kļuva par junioru turnīra čempioni, pieaugušo konkurencē "Grand Slam" turnīros līdz pusfinālam aizkļuva pirmo reizi. Vienspēlēs viņa līdz šim nekad nav guvusi vairāk par vienu uzvaru, bet dubultspēlēs līdz šim bija vispār bez panākumiem.

Savukārt šobrīd 35 gadus vecais austrietis Maraks ir ļoti pieredzējis dubultspēļu tenisists, jo savulaik viņš ATP dubultspēļu rangā atradies astotajā pozīcijā, bet šobrīd ir 41.vietā, kamēr vienspēļu rangā viņš neatrodas. Viņš "Grand Slam" turnīros vīriešu dubultspēlēs reizi ticis līdz pusfinālam Austrālijas čempionātā, bet Vimbldonā viņa labākais sasniegums ir ceturtdaļfināls.

LETA jau ziņoja, ka pirmās kārtas cīņā Ostapenko un Maraks iepriekšējā svētdienā ar 6-3, 6-2 droši uzvarēja Vācijas pārstāvi Dastinu Braunu un amerikānieti Medisonu Brenglu. Tikmēr pirmdien otrajā kārtā viņi sīvā mačā trīs setos ar 4-6, 7-6 (7:5), 6-4 uzvarēja Nīderlandes sportistus Kiki Bertensu un Žanu Žiljēnu Rožē, kuri bija izlikti ar astoto numuru, bet ceturtdien ar 6-4, 7-6 (7:5) uzvarēja pieredzējušos Čehijas tenisistus Radeku Štepāneku un Lūciju Šafāržovu, kuri turnīrā bija izlikti ar devīto numuru.

Ostapenko pret Bertensu cīnījās vienspēļu pirmajā kārtā, taču piedzīvoja zaudējumu ar 3-6, 2-6.

Latvija jaukto dubultspēļu sacensībās "Grand Slam" turnīros pārstāvēta pirmoreiz kopš 2013.gada, kad Vimbldonā jau pirmajā mačā zaudēja Līga Dekmeijere.

Visu laiku titulētākā Latvijas tenisa dubultspēļu meistare ir Larisa Savčenko, kura savulaik jauktajās dubultspēlēs izcīnīja četrus "Grand Slam" titulus, tostarp 1992.gadā kopā ar čehu Cirilu Suku triumfējot Vimbldonā, kur viņa 1996. un 1997.gadā arī zaudēja finālā. Ukrainā dzimusī Savčenko, kura vēlāk kļuva par Latvijas pilsoni, jo apprecējās ar tenisa treneri Aleksandru Neilandu, jauktajās dubultspēlēs divas reizes uzvarēja arī Austrālijas čempionātā un reizi Francijas čempionātā. Savukārt sieviešu dubultspēlēs viņa izcīnīja divus "Grand Slam" titulus, tostarp arī 1991.gadā Vimbldonā, taču tobrīd viņa vēl startēja zem PSRS karoga.

Ostapenko startēja arī sieviešu dubultspēlēs, kur duetā ar amerikānieti Kristīnu Makheilu pirmdien trešās kārtas cīņā piedzīvoja pamatīgu sagrāvi 1-6, 0-6 pret šī brīža pasaules labāko duetu - šveicieti Martinu Hingisu un indieti Saniju Mirzu, kuras turnīrā ir izliktas ar pirmo numuru.

Arī Anastasija Sevastova centās sasniegt Vimbldonas dāmu dubultspēļu turnīra pamatsacensības, taču kvalifikācijas pirmajā kārtā, spēlējot duetā ar Lihtenšteinas tenisisti Štefāniju Fogtu, viņa ar 2-6, 4-6 piekāpās ķīnietēm Janai Džaosjuaņai un Džaņai Kailiņai.

Savukārt vienspēļu turnīrā Ostapenko, Sevastova un Ernests Gulbis pagājušajā nedēļā piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā kārtā.

Pasaules sieviešu tenisa ranga līdere Serēna Viljamsa sestdien Londonā septīto reizi karjerā izcīnīja Vimbldonas čempionāta uzvarētājas titulu, atkārtojot leģendārās Vācijas tenisistes Štefijas Grāfas atklātās tenisa ēras rekordu.

Viljamsa finālā divos setos ar 7-5, 6-3 uzvarēja ranga ceturto raketi Angeliku Kerberi, revanšējoties viņai par janvāra sākumā piedzīvoto zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta finālā.

Viljamsa izcīnīja savu 22."Grand Slam" turnīru uzvarētājas titula karjerā, atkārtojot Grāfas savulaik sasniegto. Amerikāniete rekordu varēja atkārtot ne tikai Austrālijā, bet arī jūnijā Francijas atklātajā čempionātā, taču abos viņa zaudēja finālā, tagad pārtraucot savu neveiksmju sēriju lielajos turnīros.