Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko otrdien Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā divos setos ar 3-6, 5-7 zaudēja 37 gadus vecajai amerikānietei Venusai Viljamsai, šķiroties no izredzēm uzvarēt otrajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas. Iekļūšana turnīra astoņu spēcīgāko spēlētāju vidū ļaus Ostapenko nākamajā pasaules rangā cieši pietuvoties TOP 10 spēlētājām.

Pieckārtējā Vimbldonas čempione Viljamsa teicami servēja un abos setos ātri izvirzījās vadībā ar breika pārsvaru. Pirmajā setā Viljamsa pārsvaru nosargāja, savukārt otrajā setā Ostapenko spēja panākt neizšķirtu, tomēr galotnē pārāka bija amerikāniete.

Uzslavu ir pelnījusi arī Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Ostapenko, kura pasaulē spēcīgāko spēlētāju konkurencē prestižajā turnīrā uzvarēja četrās spēlēs, pirmoreiz Vimbldonā aizkļūstot līdz ceturtdaļfinālam un atkārtojot Latvijas tenisa labāko sasniegumu vienspēlēs zālāja seguma "Grand Slam" turnīrā.

Pirmais sets

Viljamsa panāk 2-0 Ostapenko serves geimā

Viljamsai jau pirmajā geimā izdevās trīs netveramas serves, turpretim Ostapenko pirmajās servēs pietrūka precizitātes, bet pēc otrajām servēm amerikānietei jau bija labākas uzbrukuma iespējas. Lauzusi pretinieces servi, Viljamsa turpinājumā trešajā geimā panāca jau 3-0.

Ostapenko gūst pirmo punktu

Ātri ieguvusi trīs geimbumbu iespējas, Ostapenko vēl bija jāpacīnās par punktu savā servē, ko Latvijas tenisiste veiksmīgi paveica.

Pārliecinoša spēle savās servēs Ostapenko ļauj panākt 2-4

Savā servē sestajā geimā Ostapenko  jau iejutās pārliecinošāk un izredzes uz punktu pretiniecei neatstāja.

Viljamsas servju meistarklase - rezultāts kļūst 2-5

Tomēr tieši servēs skaidri izpaudās Viljamsas pārākums - gan bumbiņas lidojuma ātrums, gan precizitāte priecēja amerikānietes līdzjutējus.

Ostapenko notur savu servi un pietuvojas līdz 3-5

No 0-40 Viljamsa astotajā geimā spēja panākt izlīdzinājumu, tomēr labs Aļonas sitiens pa līniju un vēl viens gudri izspēlēts uzbrukums punktu nodrošināja Latvijas tenisistei.

Viljamsa nodrošina uzvaru pirmajā setā

Nepilnu pusstundu ilgušo pirmo setu Viljamsa noslēdza ar otro no divām setbumbas, trāpot pa līniju un neatstājot pretiniecei izredzes.

Otrais sets

Ostapenko ar gūtu punktu sāk otro setu

Izcils Aļonai izdevās pirmā geima noslēgums, sarežģītā situācijā no gala līnijas teicami sitot pa līniju.

Viljamsa setā līdzsvaro rezultātu 1-1

Pie breika iespējas Ostapenko tika otrajā geimā, tomēr Viljamsai vēlreiz palīdzēja teicamas serves.

Ostapenko zaudē punktu savā servē - 1-2

Teicams Viljamsai izdevās trešais geims, kurā viņa pretinieces servē bija pārāka visās izspēlēs.

Aļona revanšējas - 3-3

Līdzko Viljamsai serve vairs nesekmējās tik raiti, izpaudās Ostapenko pārākums, kas Latvijas tenisistei sestajā geimā ļāva panākt neizšķirtu.

Ostapenko iegūst 4-3 pārsvaru

Aļona teicami cīnījās ilgākās izspēlēs un savā servē septītajā geimā atstāja pretinieci zaudētājās.

Ostapenko zaudēta sava serve ļauj Viljamsai panākt 6-5

Kritiska situācija Aļonai izvērtās 11. geimā, kurā viņas pretiniece izcīnīja divas breikbumbu iespējas un jau pirmo no tām realizēja.

Viljamsa uzvar setā un mačā

Joprojām lieliska Viljamsa bija servēs, un savu iespēju pēdējā geimā izmantoja pārliecinoši.

Pusfinālā Viljamsa ceturtdien tiksies ar spēlētāju, kas noskaidrosies mājinieces Džoannas Kontas spēlē pret rumānieti Simonu Halepu.