Ostapenko un Sevastova sasniedz Vimbldonas tenisa čempionāta trešo kārtu

Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova ceturtdien Vimbldonas čempionātā uzvarēja otrās kārtas spēlēs un pretendēs uz vietu astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Sevastova pirmoreiz karjerā "Grand Slam" turnīrā uz zāles seguma iekļuva 32 spēcīgāko dalībnieču vidū.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko nākamo pretinieci)
Sevastova otrajā kārtā trīs setos ar 1-6, 6-4, 6-3 pieveica ukrainieti Martu Kostjuku, savukārt Ostapenko ar 6-1, 3-6, 8-6 bija pārāka par Krievijas tenisisti Darju Kasatkinu.

Nākamajā spēlē par vietu astotdaļfinālā Sevastovas pretiniece būs Čehijas tenisiste Barbora Krejčīkova, kura izlikta ar 14. numuru un jūnijā kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju. Ostapenko nākamā pretiniece būs  ranga 75.vietas īpašniece austrāliete Ajla Tomljanoviča.

Sevastova nepilnu pusstundu ilgušajā pirmajā setā vienīgo punktu guva, kad 19 gadus vecā pretiniece jau bija vadībā ar 4-0. Otrajā setā pretinieces servē izcīnīts punkts nodrošināja Sevastovai 3-1 pārsvaru, tomēr ilgi spēlētajā septītajā geimā liepājniece nenoturēja savu servi un Kostjuka, atspēlējusi breika deficītu, panāca arī neizšķirtu 4-4. Seta galotnē pārāka gan bija Sevastova, gūstot punktus pēdējos divos geimos.

Izšķirošajā trešajā setā Sevastova ieguva 3-0 vadību, toties Kostjuka piektajā geimā atspēlēja vienīgā breika deficītu, saasinot cīņas gaitu. Latvijas tenisiste spēja nekavējoties pretinieces servē revanšēties un nākamajā geimā nostiprināja pārsvaru, panākot 5-2. Pēdējā geimā Anastasija izšķērdēja divas no trim mačbumbām, bet trešo iespēju realizēja.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Sevastova ir 56. vietā, savukārt Kostjuka ierindota 70. pozīcijā. Nākamā pretiniece Krejčīkova reitingā ieņem 17. vietu.

Ostapenko pēc žilbinoša sākuma uzvar nervozā duelī

Latvijas pirmajai raketei Ostapenko pret Kasatkinu (WTA 35.) izdevās graujošs sākums, pirmo setu noslēdzot 22 minūtēs. Aļonai jaudīgā uzbrukuma tenisā izdevās pilnīgi viss, piespiežot pretinieci zaudēt izspēlēs. Otrā seta sākumā Kasatkina gan atguvās un ar breiku izvirzījās vadībā 2-0. Aļona nezaudēja koncentrēšanos un ātri revanšējās, jau pati ar breika pārsvaru panākot 3-2. Arī Kasatkina spēja rezultātu līdzsvarot, turklāt Aļonai pieauga kļūdu skaits, kas palīdzēja Krievijas tenisistei panākt 5-3 un nākamajā geimā savā servē nodrošināt uzvaru.

Abām tenisistēm nervozā trešajā setā Aļona pirmā spēja noturēt savu servi, bet tas notika jau septītajā geimā, panākot 4-3. Kasatkina sagaidīja Aļonas kļūdas devītajā geimā un izvirzījās vadībā 5-4, iegūstot iespēju servēt par uzvaru mačā. Ostapenko kritiskajā brīdī spēja ar breiku panākt neizšķirtu, taču tūlīt pat zaudēja savas serves geimā. Kasatkina neizmantoja arī otro iespēju savas serves geimā nodrošināt uzvaru un Aļona pārņēma iniciatīvu, gūstot uzvarai nepieciešamos punktus.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Sevastova pārspēja Kazahstānas tenisisti Zarinu Dijasu (WTA 101.), turpretim Ostapenko uzveica kanādieti Leilu Fernandesu (WTA 71.).

Vimbldonā Sevastova spēlē astoto reizi, bet iepriekš ne reizi viņai nebija izdevies tikt tālāk par otro kārtu. Divas vienīgās uzvaras Anastasija iepriekš guva 2017. un 2019. gadā.

Ranga 34. vietas īpašniece Ostapenko Vimbldonā 2017. gadā spēlēja ceturtdaļfinālā un nākamajā sezonā sasniedza arī pusfinālu, kas ir viņas lielākais panākums uz zāles seguma "Grand Slam" līmenī. Pērn Vimbldonas čempionāts pandēmijas dēļ nenotika.

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs Vimbldonā risināsies līdz 11. jūlijam.  Balvu fondā tenisisti sadalīs 35 miljonus mārciņu. Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 1,7 miljoniem mārciņu.