Sporta ziņas

Latvijas čempionāta fināls florbolā. «Ulbroka» - «Valmiera»

Sporta ziņas

Pasaules kērlinga tūres posms jauktajiem pāriem

Latvijas sieviešu tenisa izlase gatavojas spēlei pret Krievijas tenisistēm

Ostapenko un Sevastova mačā pret Krieviju cer nenonākt līdz dubultspēlei

Latvijas tenisa līderes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova ir pārliecinātas par sevi pirms nedēļas nogalē Krievijas pilsētā Hantimansijskā paredzētā Federācijas kausa mača pret Krieviju, tomēr cer, ka par izšķirošu nekļūs dubultspēle, kur pretim varētu stāties viens no pasaulē labākajiem pāriem. Latvijas tenisistes ir gatavas cīnīties par atgriešanos pasaules grupā, kur komanda nav bijusi kopš deviņdesmito gadu vidus.

Latvijas un Krievijas mačā izšķirsies, kura komanda nākamajā sezonā spēlēs otrajā pasaules grupā, bet zaudētājas nonāks Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā. Spēlējot spēcīgākajā sastāvā, Latvijas komanda februārī kļuva par Eiropas/Āfrikas zonas uzvarētāju, turpretim Krievijai draud izkrišana uz zemāku līmeni. 

Kārlis Lejnieks (no kreisās), Daniela Vismane, Anastasija Sevastova, Aļona Ostapenko un Andis Juška

Pasaules piektā rakete Ostapenko pēc atgriešanās mājās no sacensībām ASV ir mazliet saaukstējusies, tomēr pirmdien viņa pauda pārliecību, ka līdz spēlēm sestdien un svētdien ar veselību viss būs kārtībā. Krievijas komanda izvēlējās spēles aizvadīt telpās uz tenisīta seguma, uzskatot to par parocīgāku, tomēr Ostapenko tas nesatrauc. Viņa atgādināja, ka pērn uz māla kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju, turklāt Hantimansijskā vēl būs laiks treniņos aprast ar segumu.

Teju visi līdzjutēji Krievijā atbalstīs mājinieces, bet Latvijas spēlētājas atbalstīs viena otru kā spēcīga komanda, uzsvēra Aļona. "Atgriezties ar uzvaru būtu lieliski," viņa teica.

Krieviju kā mājās spēcīgas pretinieces raksturoja Sevastova, taču uzsvēra, ka pēc Federācijas kausa turnīra Tallinā arī Latvijas komanda ir nostiprinājusi komandas garu.

Viņas līdzšinējā bilance pret nākamajām pretiniecēm nav pateicīga, tomēr Anastasija labi jūtas uz māla seguma un saskata labas izredzes cīnīties par uzvaru. Krievijas komandā nozīmīgs trumpis varētu būt Jeļenas Vesņinas un Jekaterinas Makarovas duets dubultspēles. Pasaules rangā šonedēļ 15.vietā ierindotā Sevastova pretinieču pāri raksturoja kā vienu no labākajiem pasaules duetiem, kas ilgus gadus spēlē kopā un izcīnījis daudzus titulus.

Ostapenko gan piebilda, ka dubultspēles ir īpaši neprogozējamas, un mājinieces savu tribīņu priekšā varētu arī sanervozēties. Mača nolikums paredz sestdien un svētdien aizvadīt pa divām vienspēlēm, kam noslēgumā sekos dubultspēle.

Latvijas tenisistes Daniela Vismane (no kreisās), Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko

Latvijas tenisistes nesatrauc mača rīkošana Krievijas Sibīrijas daļā. "Ja iebakstīsiet ar pirkstu Krievijas kartē apmēram pa vidu, tur arī ir Hantimansijska," savu ieteikumu mača rīkošanas vietas atrašanai ģeogrāfijas atlantos deva Sevastova, kura nedēļas laikā pabijusi jau piecās valstīs. Tenisistēm gan vairāk rūp, lai sacensību norises vietā viss būtu pienācīgā kārtībā mača sarīkošanai.

Lai pārliecinātos, ka Hantimansijskā viss ir gatavs svarīgajam mačam, jau pirmdien uz Sibīrijas pilsētu dosies Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Viņš pateicās abām komandas līderēm, kas izbrīvēja laiku, lai pārstāvētu Latviju. Latvijas tenisistēm atšķirībā no komandu sporta veidiem netiek kārtota īpaša apdrošināšana, kas segtu finanšu zaudējumus traumas gadījumā. 

"Turnīri par reitinga punktiem un naudas balvām ir pavisam kas cits," paskaidroja Lejnieks. 

Komandas kapteinis Andis Juška ir pārliecināts, ka Latviju mačā uz māla seguma var uzskatīt par favorīti, lai gan pretinieces neapšaubāmi būs spēcīgas. Jušku izbrīna, ka mājinieces izvēlējās spēlēt uz māla seguma. 

Latvijas komandu stiprinās arī Daniela Vismane (WTA 786.) un Diāna Marcinkēviča (WTA 281.), kura pārējām spēlētājām otrdien ceļā uz Hantimansijsku pievienosies Maskavā. 

Latvijas komandas publicitātes pasākums

Sagaidāms, ka Krievijas komandas līderes lomu varētu uzņemties Anastasija Pavļučenkova, kura Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā ieņem 27.vietu. Līdzās Pavļučenkovai, Makarovai (WTA 32.) un Vesņinai (WTA 43.) sastāvā iekļauta arī Nataļja Vihļanceva (WTA 82.). Krievijas komandā nebūs reitingā 14.vietā ierindotās Darjas Kasatkinas, kā arī titulētās Svetlanas Kuzņecovas (WTA 28.) un Marijas Šarapovas (WTA 42.).

Krievija ir četrkārša Federācijas kausa ieguvēja, tiesa, pēdējo reizi trofeju izcīnīja 2008.gadā. Savukārt 2015.gadā krievietes finālā zaudēja Čehijai un vēlāk zaudēja vietu spēcīgākajā pasaules grupā.

KONTEKSTS:

Federācijas kausa izcīņa ir prestižākais valstu komandu turnīrs sievietēm. Astoņas spēcīgākās komandas spēlē pirmajā pasaules grupā, nākamās astoņas - otrajā pasaules grupā, kur pretendē iekļūt Latvija. 

Pirmo reizi turnīrs kā Starptautiskās Tenisa federācijas kausa izcīņa notika 1963.gadā. Kopš 1995.gada turnīra oficiālais nosaukums ir ''Fed kausa'' (Fed Cup) izcīņa.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti