Ostapenko trīs stundu duelī Romā atzīst Šarapovas pārākumu

Pasaules sestā rakete Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien Romas turnīra ceturtdaļfinālā trīs setos ar 7-6 (8-6), 4-6, 5-7 zaudēja pieckārtējai "Grand Slam" čempionei krievietei Marijai Šarapovai, liecina rīkotāju informācija. Vairāk nekā trīs stundas ilgušajā spēlē Ostapenko trešajā setā vairākkārt izglābās kritiskā situācijā, līdz tomēr pārāka bija pieredzējusī Šarapova.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko iekļūšanu pusfinālā dubultspēlēs)
Ostapenko Itālijas galvaspilsētā nopelnīja 190 ranga punktu un nākamajā pasaules rangā pirmdien var sasniegt jaunu personisko rekordu, ja vien viņai labvēlīgi beigsies atlikušās spēles.

Lieliskā spēles sākumā Ostapenko ieguva 3-0 vadību, ko gan nenoturēja, tomēr pārspēja trīskārtējo Romas turnīra čempioni spraigā pirmā seta taibreikā. Savukārt otrajā setā Šarapova ar breika pārsvaru panāca 4-2, Ostapenko vēl spēja rezultātu līdzsvarot, bet piekāpās pēdējos divos geimos, uzvarētājas noteikšanu atliekot uz trešo setu.

Ostapenko nenoturēta serve ļāva Šarapovai izšķirošajā iegūt 4-2 pārsvaru un Krievijas tenisiste devītajā geimā servēja par uzvaru mačā. Aļona spēja ar pretinieces servē iegūtu punktu līdzsvarot izredzes, panākot 4-5. Noturēt savu servi Ostapenko gan nebija viegli - savas serves desmitajā geimā Latvijas tenisiste atspēlēja divas mačbumbas, līdz rezultāts kļuva 5-5. Situācija atkārtojās arī pēdējā geimā, taču šoreiz Šarapova savas iespējas garām nepalaida.

Šarapova šonedēļ pasaules rangā ir 40.vietā, bet pirmdien jau pakāpsies vismaz trešajā desmitā.

Vēlāk piektdien Ostapenko pārī ar rumānieti Soranu Kirsteu ceturtdaļfinālā dubultspēlēs ar 6-2, 7-5 pārspēja Ungārijas tenisistes Timeas Babošas un francūzietes Kristinas Mladenovičas pāri, kas bija izlikts ar trešo numuru. Sestdien pusfinālā Ostapenko un Kirsteas pretinieces būs austrāliete Ešlija Bārtija un Nīderlandes tenisiste Demi Šūrsa.

Vienspēlēs Ostapenko bija izlikta ar piekto numuru un pirmo spēli aizvadīja otrajā kārtā, kur uzveica ķīnieti Šuai Džanu (WTA 27.), bet spēlē par vietu ceturtdaļfinālā pārspēja arī Lielbritānijas tenisisti Džoannu Kontu (WTA 22.).

Jau vēstīts, ka Romā līdz astotdaļfinālam tika Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, kuru apturēja bijusī pasaules ranga līdere dāniete Karolīna Vozņacki.

Romas turnīrs ar 2,7 miljonu eiro balvu fondu noslēgsies svētdien. Jau 27.maijā sāksies sezonas otrais "Grand Slam" turnīrs - Francijas atklātais čempionāts, kur Ostapenko būs jāaizstāv pērn iegūtais tituls.