Ostapenko trīs setu mačā zaudē favorītei Keninai Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko pirmdien Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā trīs setos ar 4-6, 6-4, 3-6 zaudēja amerikānietei Sofijai Keninai, kura "Grand Slam" turnīrā ir izlikta ar ceturto numuru, liecina organizatoru informācija.

Aļona cīņā pret pasaules piekto raketi Keninu atspēlēja seta deficītu, tomēr mača galotnē pārāka bija ASV tenisiste, kura pērn Parīzē spēlēja finālā. Aļonai dalība pirmajā kārtā nodrošināja 10 punktu pasaules rangā.

Veiksmīgā spēles sākumā Aļona izvirzījās vadībā 2-0. Paliekot uzticīga savam stilam, Ostapenko ar spēcīgiem sitieniem krāja punktus agresīvā uzbrukuma tenisā un labi kustējās laukumā, taču nereti pievīla serve, kas palīdzēja Keninai atjaunot neizšķirtu - 3-3. Kenina pāris reizes pamanījās arī uzreiz izpildīt saīsinātu sitienu pa Aļonas servētu bumbiņu. Seta galotnē Aļona nospēlēja pacietīgāk, tomēr Soņa, kā sevi labprātāk dēvē Kenina, apliecināja teicamas dažādu sitienu prasmes un desmitajā geimā realizēja pirmo setbumbu.

Spēka spiediens Aļonai palīdzēja otrajā setā ar viena breika pārsvaru izvirzīties vadībā 4-1. Kenina gan breiku atspēlēja un panāca neizšķirtu 4-4, bet Ostapenko spēlēja stabilāk nekā pirmajā setā. Aļona izmantoja pirmo iespēju pretinieces serves geimā noslēgt setu savā labā un panākumu pavadīja ar skaļām emocijām.

Neliels atslābums Aļonai maksāja ātri zaudētu pirmo punktu savā servē izšķirošajā trešajā setā un Soņa, sajutusi spēles ritmu pieaudzēja pārsvaru līdz 3-0. Ostapenko atguvās ilgi spēlētajā ceturtajā geimā, pretinieces servē izcīnot savu pirmo punktu, taču Kenina nekavējās ātri revanšēties un panāca 4-1. Ar breiku atbildēja arī Aļona, taču savu servi nespēja noturēt ceturtajā geimā pēc kārtas. Kenina astotajā geimā servēja par uzvaru mačā, bet līdz mačbumbām netika un zaudēja punktu pēc dubultkļūdas.

Pēdējā geimā Aļona neuzvarēja nevienā izspēlē un Kenina izmantoja pirmo no trim mačbumbām.

Francijas atklātajā čempionātā Ostapenko spēlēja septīto reizi un nesekmīgi centās atkārtot 2017. gadā gūto panākumu, kad kļuva par trofejas ieguvēju. Nākamajos trijos gados Aļonas panākumi Parīzē gan bija pieticīgāki, un pērn viņa aizkļuva līdz trešajai kārtai. Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko ieņem 44.vietu.

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova pirmajā kārtā otrdien spēlēs pret amerikānieti Dženiferu Breidiju, kura rangā ieņem 14.vietu un sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Austrālijā aizkļuva līdz finālam. Spēles sākums paredzēts pusdienā pēc Latvijas laika.

Jau vēstīts, ka vīriešu kvalifikācijā spēlējušais Latvijas tenisists Ernests Gulbis netika tālāk par pirmo kārtu.

Turnīrs ar vairāk nekā 32 miljonu eiro balvu fondu māla seguma laukumos Parīzē ilgs līdz 13. jūnijam.