Ostapenko trīs setos zaudē TOP 10 tenisistei Plīškovai, Štutgartē ceturtdaļfinālā netiek

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Vācijā otrās kārtas spēlē trīs setos ar 7-6 (9-7), 4-6, 3-6 zaudēja bijušajai pasaules ranga līderei čehietei Karolīnai Plīškovai un netika Štutgartes turnīra ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Plīškova izpildīja 21 netveramas servi, kas viņai ļāva kompensēt trūkumus citos spēles elementos. Savukārt Ostapenko acīmredzami vēl nebija pilnībā atlabusi pēc muguras savainojuma, par ko liecināja viņas ķermeņa valoda.

Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko ieņem 52.vietu, savukārt Plīškova ir devītā. Ostapenko turnīru Štutgartē noslēdza ar 55 punktu guvumu, ar ko Aļonai varētu pietikt, lai reitingā atgrieztos 50 labāko spēlētāju vidū.

Čehiete pirmajā setā efektīvāk servēja un panāca viena breika pārsvaru 3-2. Turpretim Aļona bija labāka izspēlēs un pēc vairākām Plīškovas nepiespiestām kļūdām čehietes serves geimā rezultātu līdzsvaroja (4-4). Sarežģītā situācijā 11.geimā Aļona atspēlēja trīs breikbumbas, bet setā labāko spēli rādīja taibreika sākumā, ar agresīviem uzbrukumiem izvirzoties vadībā 4-0. Plīškova bija pārāka nākamajās piecās izspēlēs, tomēr galotnē stabilāk nospēlēja Ostapenko, un viņas pretiniece vilšanos par zaudēto setu pauda ar raketes triekšanu pret zemi.

Plīškova arī otrajā setā pirmā tika pie punkta pretinieces servē un ar viena breika pārsvaru izvirzījās vadībā 5-2. Seta galotnē Ostapenko ar sāpju grimasi sejā bieži pieturēja muguru, tomēr spēja atspēlēt breika deficītu, ar ko gan bija par maz, jo pēdējā geimā neizdevās noturēt savu servi.

Arī izšķirošajā trešajā setā Plīškovas spēli balstīja teicamas serves, izraisot pat Aļonas vilšanās emocijas. Gluži tāpat kā abos pirmajos setos čehiete ar breiku panāca 4-2. Plīškova pēc Aļonas uzbrukuma sitieniem nereti pat nemēģināja aizsniegties līdz bumbiņai. Pēdējā geimā Plīškovu pievīla paļaušanās uz spēcīgo ieroci - servi, jo viņa sapelnīja divas dubultkļūdas, tomēr tas neliedza gūt uzvaras punktu.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā vienspēlēs Aļona uzveica iepriekš kvalifikāciju pārvarējušo šveicieti Stefāniju Fēgeli (WTA 129.). Dubultspēlēs Ostapenko pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku zaudēja pirmajā kārtā.

Anastasija Sevastova šonedēļ turnīros nepiedalās, līdz ar to viņa izkritīs no pasaules ranga TOP50 un Latvijas pirmās raketes godā atgriezīsies Ostapenko. Aizvadītajā nedēļā Sevastova un Ostapenko pārstāvēja Latviju uzvarētajā Billijas Džīnas Kingas kausa mačā Lielupē pret Indiju.

Spēles Štutgartē risinās telpās māla seguma laukumos, tenisistēm līdz 25.aprīlim cīnoties par 456 000 eiro balvu fondu. Turnīrā vienspēlēs piedalās četras no piecām pasaules ranga TOP5 tenisistēm, tostarp ar pirmo numuru izliktā reitinga līdere austrāliete Ešlija Bārtija. Uzvarētāja vienspēlēs nopelnīs 470 ranga punktu.