FC "Noah Jurmala" provizoriski piešķir licenci dalībai Virslīgā

Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa tenisā 1.diena, Latvija 2:0 Indija

Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa tenisā, Latvija - Indija

Ostapenko un Sevastova panāk Latvijai divu uzvaru pārsvaru tenisa mačā pret Indiju

Aļona Ostapenko piektdien Jūrmalā izcīnīja smagu uzvaru pirmajā spēlē Billijas Džīnas Kingas kausa mačā un izvirzīja Latviju vadībā duelī pret indietēm. Latvijas pārsvaru ar panākumu otrajā spēlē nostiprināja Anastasija Sevastova, liecina rīkotāju informācija. Uzvarai izslēgšanas kārtas mačā komandai nepieciešamas uzvaras trīs spēlēs.

Ostapenko trīs setos ar 6-2, 5-7, 7-5 pārspēja Indijas pirmo raketi Ankitu Rainu, savukārt Latvijas komandas līdere Sevastova ar 6-4, 6-0 bija pārāka par Karmanu Kauru Tandi. Sestdien Lielupes tenisa centrā paredzētas vēl divas vienspēles un dubultspēle.

Aļonai teju divarpus stundas ilgušajā dienas pirmajā spēlē traucēja muguras sāpes, taču par spraigu cīņas norisi parūpējās arī cīnītājas raksturu apliecinājusī viņas pretiniece.

Saspringtākā spēles sākumā Aļonai nesekmējās servēšanā, toties viņas agresīvā taktika neļāva pretiniecei sajust pārliecību par sevi. Ieguvusi 4-1 pārsvaru, Aļona vēlreiz zaudēja punktu savā servē, bet seta galotnē pārsvaru vairs neizlaida. Raina abus punktus pirmajā setā nopelnīja Ostapenko serves geimos.

Indiete ar 2-0 izrāvienu sāka otro setu, un Aļonai ne bez stresa izdevās rezultātu līdzsvarot. Tobrīd setā katastrofāls pirmās serves trāpījuma procents (14%), noveda Ostapenko iedzinējās ar trīs geimu deficītu, turklāt viņas ķermeņa valoda liecināja, ka tenisistei nav izdevies atbrīvoties no muguras sāpēm, kuras viņa pieminēja pirms turnīra. Aļona vēlreiz spēja rezultātu līdzsvarot (5-5), turklāt desmitajā geimā atspēlēja setbumbu, tomēr Raina turpināja ar diviem gūtiem punktiem un uzvarēja setā.

Pirms izšķirošā trešā seta Aļona izmantoja medicīnisko pauzi un spēli atsāka veiksmīgi, iekrājot 2-0 pārsvaru, ko noturēt neizdevās. Spēkos līdzīgā cīņā abas tenisistes apliecināja nepiekāpīgu raksturu, līdz tomēr Aļona ar breiku panāca 6-5. Savā servē Ostapenko nopelnīja divas mačbumbas un otro no tām realizēja.

Anastasija Sevastova spēlē pret Karmanu Kauru Tandi

Dienas otrajā spēlē Sevastova ieguva punktu pretinieces pirmajā serves geimā, taču nekas neliecināja, ka abas pretinieces pasaules rangā šķir vairāk nekā 500 pozīcijas, un Tandi panāca neizšķirtu 4-4. Seta galotnē indiete gan vairāk kļūdījās, kas palīdzēja Sevastovai panākt 6-4.

Otrais sets arī sākās ar 2-0 Anastasijas labā, taču tie bija smagā cīņā iegūti punkti. Vēl viens breiks palielināja Sevastovas pārsvaru trešajā geimā, kura noslēgumā Indijas komanda vēl pastrīdējās ar tiesnesi par pēdējo izspēli, kurā liepājniecei par labu bija videoatkārtojums pēc epizodes, kurā bumba aizskāra sānu līniju. Tande vēl izmantoja medicīnisko pauzi, taču spēles groži jau bija droši Sevastovas rokās.

Ostapenko pēc uzvaras pirmajā spēlē šaubījās, vai muguras dēļ arī sestdien dosies laukumā.

Aļona uzskata, ka parādīja tikai trešo daļu no tā, ko spēj, taču bija apmierināta ar uzvaru un nepiekāpību cīņā par to.

"Man šķiet, ka ir ļoti maza iespēja, ka rītdien [sestdien] spēlēšu, jo šodien bija diezgan jūtamas muguras sāpes," Aļonu citēja aģentūra LETA. "Pēc turnīra Maiami biju pie ārsta un aptuveni vienu nedēļu nespēlēju. Divas dienas pirms turnīra sāku izpildīt serves. Arī šodien serve nebija stabila. Cerams, ka situācija uzlabosies."

Nākamajā vienspēlē Sevastovai sestdien jātiekas ar Rainu.

Par izšķirošu brīdi pirmajā spēlē Sevastova pēc mača nosauca otrā seta otro geimu, kurā uzvarēja, lai arī bija nonākusi iedzinējās ar 0-40.

"Viņai [Tandi] nebija, ko zaudēt, un viņa to parādīja, nospēlējot diezgan labus geimus. Sākumā bija grūti, jo nezināju, kur viņa servēs un kā spēlēs. Daļu no pirmā seta spēlēju pasīvi, taču pabeidzu to diezgan labi. Ļoti svarīgs bija otrā seta otrais geims, kurā pie savas serves biju nonākusi iedzinējos ar 0-40 un pēc tam uzvarēju. Droši vien, tas bija vissvarīgākais geims. Pēc tam nomierinājos un bija vieglāk spēlēt," liepājnieci citēja LETA.

Latvijas tenisistes mačā ir favorītes, jo ierindojas daudz augstākās pozīcijās Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā. Reitingā 47.vietu ieņem Sevastova, Ostapenko ir 52. pozīcijā, bet aiz pirmā simta seko Indijas līderes Raina (WTA 174.) un Tandi (WTA 621.).

Mača uzvarētājas iegūs iespēju nākamajā kārtā pretendēt uz vietu finālturnīrā, kur spēlē 12 valstu komandas. Savukārt Latvijas un Indijas mača zaudētājas atkāpsies uz reģionālās zonas I grupu.