Ostapenko sezonu tūres statistikā pabeidz ar rekordu un antirekordu

Par Latvijas gada labāko sportisti atzītā Aļona Ostapenko 2017.gadā Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) tūres statistikā izcēlusies ar vienu rekordu, vēl vienā sadaļā viņa bija tuvu vislabākajam sasniegumam, kā arī tika pie viena antirekorda, ko lielā mērā nosaka viņas agresīvais spēles stils. 

Ostapenko šosezon tūrē izcīnīja visvairāk trijos setos gūtu uzvaru - Latvijas tenisistes rēķinā bija 19 šādi uzvarēti mači, bet par vienu trīssetu uzvaru mazāk ir dānietes Karolīnas Vozņacki rēķinā. Vozņacki sezonā arī uzvarēja visvairāk spēlēs (60).

Serves uzņemšanā Ostapenko bija otrā labākā aiz itālietes Saras Erani, kura pretinieces servē uzvarēja 48,8 procentos geimu. Ostapenko uzvarēja 46,4 procentos geimu, kuros servēja pretinieces. Īpašs bija Ostapenko WTA sezonas noslēguma turnīra grupas kārtas mačs Singapūrā pret amerikānieti Venusu Viljamsu, abām tenisistēm vienai otras servi laužot summā 21 reizi. 

WTA sezonas antirekordu sarakstā Ostapenko ir pārliecinoša līdere pēc servē pieļautajām dubultkļūdām. Latvijas spēcīgākās tenisistes rēķinā šogad tūrē ir 380 dubultkļūdas, bet otrajā vietā ar 337 dubultkļūdām ierindojās Francijas spēlētāja Kristina Mladenoviča. 

Pēc izcilā 2017.gada, kurā Ostapenko uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā un kļuva par pirmo Latvijas tenisisti, kas triumfējusi "Grand Slam" turnīrā vienspēlēs, kā arī tika atzīta par WTA tūrē progresējušāko tenisisti, viņa jau drīz sāks nākamo sezonu.

Ostapenko nedēļas nogalē paraugturnīrā Taizemē abās spēlēs zaudēja aizvadītās sezonas rekordistei netveramu servju izpildīšanā čehietei Karolīnai Plīškovai un Lielbritānijas tenisistei Johannai Kontai. Taču sacensību gads Ostapenko vēl nav beidzies - sestdien Abūdabī viņa piedalīsies paraugspēlē pret ASV zvaigzni Serenu Viljamsu, kura atgriezīsies laukumā pēc gandrīz gadu ilgušas pauzes, ko izraisīja grūtniecība un dzemdības.

WTA sezonu Ostapenko sāks gada pirmajās dienās Šeņdžeņā, Ķīnā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Teniss
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti