Ostapenko sarežģītā cīņā Romas tenisa turnīrā nodrošina dalību ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Itālijā smagā spēlē izcīnīja uzvaru Romas turnīra trešajā kārtā un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, liecina Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) informācija.

Ostapenko astotdaļfinālā trīs setos ar 4-6, 6-3, 6-4 uzveica vācieti Angeliku Kerberi. Ceturtdaļfinālā Ostapenko pretiniece būs čehiete Karolīna Plīškova, kura iepriekš turnīrā pārspēja Latvijas pirmo raketi Anastasiju Sevastovu.

Neraugoties uz sešām dubultkļūdām servēs, bijusī pasaules ranga līdere Kerbere bija pārāka pirmajā setā. Aļonai bija zema pirmās serves precizitāte (40%), kā arī efektivitāte. Toties otro setu Ostapenko sāka pārliecinoši un droši revanšējās. Izšķirošais trešais sets sākās Aļonai neveiksmīgi, Latvijas tenisistei ar breika deficītu nonākot zaudētājās 1-3. Izšķiroši svarīgs bija ilgi spēlētais sestais geims, kurā Aļona panāca neizšķirtu 3-3 un guva punktus arī nākamajos divos geimos. Servējot pēdējā geimā par uzvaru mačā, Aļona savu iespēju garām nepalaida.

WTA rangā Kerbere ir 26. vietā, savukārt Ostapenko līdz nedēļas beigām ir reitinga 49. pozīcijas īpašniece. Nākamajā reitinga sarakstā Aļona atgūs Latvijas pirmās raketes titulu.

Pirmajās divās kārtās Aļona uzveica Lielbritānijas pirmo raketi Johannu Kontu (WTA 18.) un kvalifikācijā turnīru sākušo austrālieti Aijlu Tomljanoviču (WTA 80.).

Jau vēstīts, ka Sevastova tika līdz otrajai kārtai, kur piekāpās ranga 9. vietas īpašniecei Plīškovai.

Tenisistes Itālijas galvaspilsētā māla seguma laukumos līdz 16. maijam sadalīs teju 1,6 miljonu eiro balvu fondu. Uzvarētāja nopelnīs 900 ranga punktu.