Ostapenko piedzīvo zaudējumu Sinsinati WTA «Premier» turnīra pirmajā kārtā

Latvijas vadošā dāmu tenisiste Aļona Ostapenko otrdien piedzīvoja zaudējummu Sinsinati WTA "Premier" sērijas turnīra vienspēļu pirmajā kārtā.

Pirmās kārtas mačā pasaules 11.rakete Ostapenko, kura turnīrā bija izlikta ar 11.numuru, ar 6-1, 5-7, 0-6 piekāpās Francijas tenisistei Alizē Kornē.

Ostapenko līdz ar to turnīru noslēgusi ar nopelnītu vienu WTA vienspēļu ranga punktu.

Abas tenisistes jau spēles ievadā aizvadīja līdzvērtīgu spēkošanos, tomēr jau pirmajā geimā Ostapenko spraigā cīņā ieguva breiku, bet pēc tam viņa ar lielām grūtībām nosargāja sava servi, panākdama 2-0. Veiksmīgs mača sākums ļāva Latvijas sportistei iegūt iniciatīvu, kā rezultātā viņa pirmajā setā vēl divas reizes lauza Kornē servi un triumfēja ar pārliecinošo 6-1.

Otrajā setā Ostapenko vairs nespēlēja tik pārliecinoši, turklāt trešajā geimā francūziete neizmantoja trīs breikbumbas. Viņa savu panāca pāris geimus vēlāk, izvirzoties vadībā ar 4-2, tomēr Latvijas pārstāve breiku atspēlēja un panāca neizšķirtu.

Seta beigās tenisistēm gan bija lielas problēmas ar savu servju nosargāšanu, tomēr Kornē atkal izdevās iegūt viena breika pārsvaru un otrajā setā revanšēties ar 7-5.

Līdz ar to mača uzvarētāja tika noskaidrota izšķirošajā - trešajā - setā. Tajā Ostapenko gan spēlēja ļoti neveiksmīgi, jo viņai bija pilnībā zudusi pārliecība, kā rezultātā viņa neuzvarēja nevienā geimā. Kornē trīs reizes pēc kārtas lauza Latvijas sportistes servi un nosargāja savējo, triumfējot ar 6-0.

Ostapenko ar ranga 33.vietā esošo Kornē līdz šim nebija spēlējusi.

Francijas tenisiste Sinsinati turnīru sāka vēl no kvalifikācijas, kur izcīnīja divas uzvaras un iekļuva pamatsacensībās. Kvalifikācijas pirmajā kārtā Kornē ar 6-2, 6-1 uzvarēja amerikānieti Nikolu Gibsu, kura rangā ir 115.vietā, bet otrajā kārtā ar 6-1, 6-3 pieveica citu mājinieci Sofiju Keninu, kura ir planētas 67.rakete.

Kornē jūlija pirmspēdējā nedēļā triumfēja Gštādes WTA turnīrā, izcīnot savu sesto WTA turnīru uzvarētājas titulu karjerā. Tāpat viņa šosezon spēlējusi Brisbenas un Čārlstonas turnīru ceturtdaļfinālā.

Karjeras laikā Kornē bijusi pasaules ranga 11.vietā, to ieņemot 2009.gada februārī, bet pagājušo gadu viņa noslēdza ranga 38.pozīcijā, tagad esot nedaudz augstāk.

Jāpiebilst, ka karjeras laikā Kornē "Grand Slam" turnīros nekad nav tikusi tālāk par astotdaļfinālu, bet šogad labākais šāda līmeņa turnīrs viņai bija Austrālijā, kur izdevās sasniegt trešo kārtu.

Tāpat viņa pagājušajā nedēļā tika līdz Monreālas WTA "Premier" turnīra trešajai kārtai, kamēr Ostapenko tur apstājās jau pirmajā cīņā, zaudējot britu tenisistei Johannai Kontai.

Kornē otrajā kārtā tiksies ar krievietes Jekaterinas Makarovas (WTA 49.) un rumānietes Anas Bogdanas (WTA 78.) spēles uzvarētāju.

Šis turnīrs Ostapenko nav bijis pārāk sekmīgs, jo viņa spējusi kopumā uzvarēt tikai vienā mačā, kamēr pērn pirmajā kārtā nācās piekāpties serbietei Aleksandrai Kruničai, kura pirms tam bija pārvarējusi kvalifikācijas sacensības.

Ostapenko šosezon guvusi 19 uzvaras 35 cīņās, sasniedzot Maiami WTA "Premier" turnīra finālu, kā arī tiekot līdz pusfinālam Vimbldonas čempionātā, kurā demonstrēja atzīstamu sniegumu.

Tāpat Sinsinati vienspēļu turnīrā piedalīsies pasaules ranga 18.vietā esošā Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, kura pirmajā kārtā mērosies spēkiem ar itālieti Kamilu Džordži, kura rangā atrodama 40.pozīcijā.

Arī Džordži šo turnīru sāka no kvalifikācijas, izcīnot vienu uzvaru, tomēr pamatsacensībās tika kā laimīgā zaudētāja.

Abas tenisistes savā starpā jūlija sākumā tikās Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā, uzvaru ar 6-1, 2-6, 6-4 izcīnot itālietei, kura vēlāk aizkļuva līdz sacensību ceturtdaļfinālam.

Sevastova pirms gada Sinsinati turnīrā sasniedza trešo kārtu, par to nopelnot 105 ranga punktus un sacensības noslēdzot ar zaudējumu spēcīgajai rumānietei Simonai Halepai. Iepriekš šī Latvijas tenisiste šī turnīra pamatsacensībās nebija spēlējusi.

Pārvarot pirmo kārtu, Sevastova nākamo maču aizvadīs pret kādu no ASV tenisistēm - Medisonu Kīzu vai Betāniju Mateku-Sendsu.

Sacensībām Sinsinati ir "Premier 5" kategorija, kas ir trešā aiz "Grand Slam" un "Premier Mandatory" līmeņa.