Ostapenko pēc turnīriem Tuvajos Austrumos atkrīt uz 26. vietu tenisa rangā

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko pēc februārī Tuvajos Austrumos aizvadītajiem turnīriem atkāpās uz 26. vietu pirmdien publicētajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā, liecina WTA informācija. Nedēļas laikā Aļona reitingā zaudēja sešas pozīcijas.

Ostapenko aizvadītajā nedēļā netika tālāk par trešo kārtu turnīrā Dubaijā, kur uzvarēja čehiete Barbora Krejčīkova, finālā pārspējot reitinga līderi Polijas tenisisti Igu Švionteku.

Vienspēļu rangā arvien pārliecinošās līderpozīcijās ir Švionteka, bet Krejčīkova pakāpās 14 pozīcijas uz 16. vietu.

Februāra izskaņā WTA tūrē sāksies divi pamata līmeņa turnīri Meksikā un ASV, kur Aļona nav pieteikusies. Aļonai ir labas iespējas reitingā atsākt kāpumu, jo līdz pat jūnija vidum viņai turnīros jāaizstāv mazs punktu skaits. Pērn Ostapenko pēc starta Tuvajos Austrumos nākamajos sešos turnīros uzvarēja tikai divās spēlēs.

Ostapenko labākais sasniegums WTA rangā vienspēlēs ir 5. vieta, ko viņa sasniedza 2018. gada martā. Pirmajā desmitniekā Aļona pēdējoreiz bija 2018. gada septembra vidū.

WTA rangs (iekavās vieta iepriekšējā rangā)