Ostapenko pēc iespaidīga ieskrējiena Vimbldonā sasniedz astotdaļfinālu

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko sestdien Vimbldonas čempionāta trešajā kārtā divos setos ar 6-0, 6-4 uzvarēja krievieti Vitāliju Djačenko nedaudz vairāk kā stundu ilgušā spēlē un iekļuva astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Ātri un pārliecinoši uzvarējusi pirmajā setā, Aļona sasvārstījās otrā seta galotnē, tomēr atguvās gana ātri, lai neļautu pretiniecei panākt izlīdzinājumu.

(papildināts ar Simonas Halepas zaudējumu)
Nākamajā kārtā 21 gadu vecās Ostapenko pretiniece būs baltkrieviete Aliaksandra Sasnoviča, kura pasaules rangā noslēdz TOP 50.

Ar efektīvākām servēm un labu uzņemšanu Ostapenko ātri ieguva 5-0 pārsvaru, un tikai mazliet ilgāk spēlētais pēdējais geims pagarināja pirmo setu līdz 23 minūtēm. Nedaudz nopietnāku pretestību Djačenko izrādīja otrā seta sākumā, tomēr tas viņai nepalīdzēja izvairīties no nonākšanas zaudētājās ar breiku un 0-3. Aļona devītajā geimā servēja par uzvaru mačā, taču zaudēja punktu, kas būtu pavēris iespēju Djačenko panākt neizšķirtu, ja vien Krievijas tenisiste pēdējā geimā būtu spējusi noturēt savu servi.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko šonedēļ noslēdz labāko duci un ar 12.numuru ir izlikta arī Vimbldonā, turpretim 27 gadus vecā Djačenko reitingā ieņem 132.vietu. Neraugoties uz vietu ranga otrajā simtā, Djačenko Vimbldonā ne vien pārvarēja kvalifikāciju, bet arī pamatsacensību pirmajā kārtā uzveica savu titulēto tautieti Mariju Šarapovu.

Ja Ostapenko sasniegs ceturtdaļfinālu, teorētiski bija iespējams viņai tikties ar Rumānijas tenisisti Simonu Halepu, taču pasaules ranga līdere sestdien izstājās trešajā kārtā pēc zaudējuma 6-3, 4-6, 5-7 taivānietei Suvejai Sje.

Jau vēstīts, ka Ostapenko pirmajās kārtās pārspēja rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmušo mājinieci Ketiju Dannu (WTA 212.) un beļģieti Kirstenu Flipkensu (WTA 45.). Pieaugušo konkurencē Ostapenko Vimbldonā spēlē ceturto gadu un pagaidām labākais sasniegums viņai ir ceturtdaļfināla sasniegšana pērn.

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova izstājās jau pirmajā kārtā.

Vēlāk sestdien trešās kārtas spēli aizvadīs Ernests Gulbis, tiekoties ar turnīra ceturto raketi vācieti Aleksandru Zverevu.

Vimbldonas čempionāts ilgs līdz 15.jūlijam.