Ostapenko krāj uzvaras Īstbornas turnīrā, pirmo reizi kopš 2019.gada spēlēs finālā

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko piektdien Lielbritānijā uzvarēja pusfinālā un Īstbornas turnīrā pretendēs uz čempiones lauriem, liecina organizatoru informācija. Ostapenko WTA līmeņa turnīra finālā spēlēs astoto reizi karjerā un viņai būs iespēja izcīnīt ceturto titulu.

Spēlē par vietu finālā Ostapenko ar 6-4, 6-1 uzvarēja Kazahstānas spēlētāju Jeļenu Ribakinu, kura Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā ir 21.vietā. Finālā Aļonas pretiniece būs Igaunijas tenisiste Anete Kontaveita (WTA 27.).

Aļona intervijā rīkotājiem pēc uzvaras spēlē sacīja, ka bija koncentrējusies jau mača sākumā. Ribakinu viņa raksturoja kā labu servētāju, tādēļ bijis nevainojami jāspēlē servju uzņemšanā. Finālā pret Kontaveitu būs jāparāda labākais sniegums, lai uzvarētu, piebilda Latvijas tenisiste.

Ostapenko tehniski nevainojamā mača sākumā ar divu breiku pārsvaru izvirzījās vadībā 3-0, savukārt Ribakina bija pārāka nākamajos trijos geimos un atjaunoja neizšķirtu. Tomēr Aļona ar punktu pretinieces servē atguva vadību un jauda uzbrukuma sitienos bija gan efektīva, gan nodrošināja viņai pārliecību par savu spēli.

Pirms geima, kurā Ostapenko servēja par uzvaru setā, Ribakina izmantoja medicīnisko pauzi, lai saņemtu fizioterapeita palīdzību muguras sāpju dēļ. Ostapenko bez sarežģījumiem pēdējā geimā tika pie uzvaras setā, pēc kura Ribakina vēl uz brīdi nonāca fizioterapeita rīcībā.

Ribakina laukumā bija palēna, turklāt otrā seta sākumā vairs tik labi nedarbojās viņas efektīvākais ierocis - serve, kas ilgāku laiku palīdzēja Kazahstānas tenisistei noturēties mačā. Aļona neiztika bez nepiespiestām kļūdām, tomēr to nebija tik daudz, lai Ribakina iegūtu būtisku priekšrocību. Setā Ostapenko bija vadībā ar 2-1, kad viņas pretiniece atkal saņēma īsu medicīnisko palīdzību, bet Latvijas tenisiste jau droši turēja spēles grožus.

Līdz šim pēdējoreiz Aļona WTA turnīra finālā spēlēja 2019.gadā Luksemburgā, kur kļuva par uzvarētāju.

Jau vēstīts, ka līdz ceturtdaļfinālam Īstbornā aizkļuva Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, kurai turnīrs noslēdzās pēc zaudējuma Ribakinai.

Rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmusī Ostapenko (WTA 43.) iepriekš turnīrā pārspēja Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu, kura bija izlikta ar astoto numuru un pasaules rangā ir 19.vietā, kā arī svinēja uzvaru pār Tunisijas spēlētāju Onsu Žabēru (24.) un krievieti Darju Kasatkinu (WTA 34.).

Īstbornas turnīrs uz zāliena seguma noslēgsies sestdien, tenisistēm sadalot vairāk nekā 560 000 dolāru balvu fondu un gatavojoties Vimbldonas čempionātam. Uzvarētāja nopelnīs 470 ranga punktu.

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs Vimbldonā sāksies 28. jūnijā.