Ostapenko cīnītājas raksturs palīdz vēlreiz sasniegt Vimbldonas ceturtdaļfinālu

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko pirmdien Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālā divos setos ar 7-6 (7-4), 6-0 uzvarēja baltkrievieti Aliaksandru Sasnoviču un tika astoņu spēcīgāko dalībnieču vidū, kur sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā bija arī pirms gada, liecina rīkotāju informācija. Cīņā par ceturtdaļfinālu Ostapenko pirmais sets sākotnēji izvērtās neveiksmīgi, tomēr viņa nepiekāpās un pavērsa cīņas ritējumu sev par labu.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko izstāšanos dubultspēlēs)
Ostapenko pretiniece cīņā par vietu karjerā pirmajā Vimbldonas pusfinālā būs Slovākijas tenisiste Dominika Cibulkova, kura pasaules rangā ir 33.vietā.

Daudz nepiespiestu kļūdu un pieticīgas otrās serves Ostapenko liedza veiksmīgi sākt spēli un pirmajā setā Latvijas tenisiste nonāca zaudētājos ar 0-3. Vienu no diviem zaudētajiem breikiem Aļonai gan izdevās uzreiz atspēlēt, taču Sasnoviča astotajā geimā jau servēja par uzvaru setā, turklāt Ostapenko bija tikko saņēmusi brīdinājumu par padomu uzklausīšanu no malas. Savas iespējas baltkrieviete neizmantoja, toties Aļona spēlēja krietni labāk nekā seta sākumā, uzlabojot savas serves un uzvarot četros geimos pēc kārtas, pirms Sasnoviča spēja panākt neizšķirtu 6-6. Taibreikā Ostapenko izvirzījās vadībā 4-1 un noturēja uzvarai setā nepieciešamo pārsvaru.

Otrajā setā Aļona tikpat veiksmīgi turpināja, lieliski servējot un jau ar dominējošu sniegumu neatstājot sāncensei izredzes pat uz prestiža punkta gūšanu.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko šonedēļ noslēdz labāko duci un ar 12.numuru ir izlikta arī Vimbldonā, turpretim Sasnoviča reitingā noslēdz TOP 50. Ostapenko 24 gadus vecajai baltkrievietei vēl ne reizi nav zaudējusi, turklāt bija pārāka arī pērn Vimbldonā pirmajā kārtā.

Līdz ar čehietes Karolīnas Plīškovas zaudējumu 3-6, 6-7 (1-7) pirmdien astotdaļfinālā Nīderlandes tenisistei Kiki Bertensai

turnīrā vairs nav nevienas pirmajā desmitniekā izliktās spēlētājas.

Karolīna Plīškova bija izlikta ar 7.numuru. Ostapenko ir palikusi otrā visaugstāk izliktā spēlētāja aiz vācietes Angelikas Kerberes, kura pirmdien vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 6-3, 7-6 (7-5) pār Šveices tenisisti Belindu Benčiču.

Jau vēstīts, ka Ostapenko pirmajās kārtās pārspēja rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmušo mājinieci Ketiju Dannu (WTA 212.), beļģieti Kirstenu Flipkensu (WTA 45.) un Krievijas tenisisti Vitāliju Djačenko (WTA 132.). Pieaugušo konkurencē Ostapenko Vimbldonā spēlē ceturto gadu un pagaidām labākais sasniegums viņai ir ceturtdaļfināla sasniegšana pērn. Pirms gada Aļonai ceļu uz pusfinālu aizšķērsoja ASV tenisiste Venusa Viljamsa.

Vēlāk pirmdien Ostapenko bija paredzēts astotdaļfināls sieviešu dubultspēlēs, tomēr Latvijas tenisistes un amerikānietes Kristinas Makheilas duets nedevās laukumā pret Vācijas tenisistes Tatjanas Marijas un mājinieces Hīteres Vatsones pāri, saņemot zaudējumu bez spēles.

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova izstājās jau pirmajā kārtā gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs.

Vēlāk pirmdien astotdaļfinālā spēlēs Ernests Gulbis, tiekoties ar japāni Kei Nisikori. Otro pirmdienu Vimbldonā dēvē par trako pirmdienu, jo tikai šajā "Grand Slam" turnīrā vienā dienā aizvada visus astotdaļfinālus gan vīriešu, gan sieviešu vienspēlēs.

Vimbldonas čempionāts ilgs līdz 15.jūlijam.