Ostapenko cīņā par ceturtdaļfinālu zaudē ranga otrā simta tenisistei Kristianai

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Sanktpēterburgā zaudēja otrās kārtas spēlē un netika Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīra ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Ostapenko divos setos ar 3-6, 6-7 (9-11) piekāpās iepriekš kvalifikāciju pārvarējušajai rumānietei Žaklīnai Kristianai, kura pasaules rangā ir 160. pozīcijā un pirmoreiz spēlēs WTA turnīra ceturtdaļfinālā. Aļona reitingā ieņem 53. vietu.

Kristianas pārākums divas stundas ilgušajā spēlē, kas beidzās pēc vieniem naktī pēc vietējā laika, izpaudās otrajās servēs – rumānietei tās bija gan precīzākas, gan efektīvākas nekā viņas pretiniecei.

Otrajā setā Latvijas tenisiste izmantoja medicīnisko pauzi plaukstas locītavas dēļ, bet pēc palīdzības saņemšanas veiksmīgi atgriezās spēlē un panāca neizšķirtu 2-2. Savukārt taibreikā Aļona atspēlēja trīs mačbumbas un pati neizmantoja vienu setbumbu, līdz Kristiana bija pārāka pēdējās trijās izspēlēs un nodrošināja uzvaru.

Aļona turnīrā nopelnīja 55 ranga punktus, ar ko nepietiks, lai nākamnedēļ reitingā atgrieztos TOP50.

Jau vēstīts, ka ar sesto numuru Izliktā Ostapenko pirmajā kārtā uzveica spānieti Paulu Badosu (WTA 70.). Ostapenko startēja arī dubultspēļu turnīrā, kur pārī ar krievieti Valēriju Savinihu nepārvarēja pirmo kārtu.

Sanktpēterburgā turnīrs cietā seguma laukumos ilgs līdz svētdienai, 21. martam, tenisistēm cīnoties par 565 000 dolāru balvu fondu. Uzvarētāja nopelnīs 470 reitinga punktu.

WTA turnīrs Sanktpēterburgā pirmoreiz notika 1991. gadā, kad triumfēja Latvijas tenisiste Larisa Savčenko-Neilande, izcīnot karjerā pirmo titulu vienspēlēs.