Ostapenko ASV atklātajā čempionātā pēc 11 zaudētu geimu sērijas piekāpjas Kasatkinai

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko sestdien ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā ar 3-6, 2-6 zaudēja Krievijas spēlētājai Darjai Kastkinai un sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīrā nesasniedza astotdaļfinālu, liecina rīkotāju informācija. Ostapenko pārliecinoši sāka spēli, taču turpināja ar zaudētu 11 geimu sēriju.

(papildināts ar Anastasijas Sevastovas zaudējumu dubultspēlēs)
Ostapenko Ņujorkā nopelnīja 130 reitinga punktu un, iespējams, pat uzlabos pozīcijas Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā, kur viņa šonedēļ ieņem 12.vietu, jo pērn ASV atklātajā čempionātā izstājās jau pirmajā kārtā. Sasniegta trešā kārta ir Ostapenko labākais sasniegums ASV atklātajā čempionātā.

Mačā pret Kasatkinu 38 nepiespiestas kļūdas pieļāvusī Ostapenko sūdzējās par sliktu dūšu un slimības simptomiem, vēstīja aģentūra "Reuters".

Turnīrā ar 12. numuru izliktā Ostapenko izmantoja pretinieces vājumu servēšanā un ar diviem breikiem ieguva 3-0 pārsvaru, pirms Kasatkina atguvās, dažādoja uzbrukumu un bija pārāka sešos nākamajos geimos, nodrošinot uzvaru pirmajā setā. Pasaules rangā 38.vietā ierindotās Kasatkinas ofensīva turpinājās arī otrajā setā, kurā Krievijas tenisiste panāca 5-0 un servēja par uzvaru mačā.

Divu divdesmitgadnieču cīņā vienu breiku Ostapenko atspēlēja, tomēr pēdējā seta astotajā geimā Kasatkina tika pie divām mačbumbām un otro no tām Krievijas tenisiste izmantoja. Kasatkina astotdaļfinālā spēlēs pret iepriekš kvalifikāciju pārvarējušo igaunieti Kaiu Kanepi.

Sieviešu dubultspēlēs Ostapenko ASV atklātais čempionāts beidzās jau pēc zaudējuma pirmajā kārtā, savukārt jauktajās dubultspēlēs viņa duetā ar francūzi Fabrisu Martēnu spēlēs otrajā kārtā.

Jau vēstīts, ka ceturtajā kārtā iekļuva Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, kura spēlē par vietu ceturtdaļfinālā tiksies ar Krievijas zvaigzni Mariju Šarapovu. Sevastova duetā ar serbieti Jelenu Jankoviču sieviešu dubultspēļu turnīrā sestdien otrajā kārtā ar 1-6, 3-6 zaudēja Taivānas spēlētājai Junai Džaņai Čaņai un šveicietei Martinai Hingisai, kuras izliktas ar otro numuru.