Ostapenko ar uzvaru startē tenisa turnīrā Ostravā

Aļona Ostapenko trešdien uzvarēja pirmajā kārtā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīrā Čehijas pilsētā Ostravā, kur Latvijas spēcīgākā tenisiste iekļuva ar rīkotāju īpašo ielūgumu, liecina rīkotāju informācija.

Ostapenko vietu turnīra 16 spēcīgāko spēlētāju vidū nodrošināja ar uzvaru divos setos 6-4, 6-0 pār krievieti Annu Bļinkovu, kura pamatsacensībās iekļuva kā veiksmīgā zaudētāja pēc neveiksmes kvalifikācijas pēdējā kārtā.

Aļona bija pārliecinoši pārāka otrās serves uzņemšanā, un Bļinkova 66 minūtes ilgušajā spēlē tikai pirmajā setā spēja izrādīt līdzvērtīgu pretestību. WTA rangā Ostapenko ieņem 29. vietu, savukārt Bļinkova ir gandrīz simt pozīciju zemāk 126. vietā.

Spēlē par vietu ceturtdaļfinālā Aļonas pretiniece būs ar ceturto numuru izliktā grieķiete Marija Sakari (WTA 12.), kura pirmajā kārtā bija brīva. Sakari iepriekš septembrī aizkļuva līdz pusfinālam ASV atklātajā čempionātā, kur zaudēja nākamajai titula ieguvējai Emmai Radukanu.

Ar pirmo numuru turnīrā Ostravā ir izlikta pasaules sestā rakete poliete Iga Švionteka.

Turnīrs ar vairāk nekā pusmiljona dolāru balvu fondu cietā seguma laukumos noslēgsies 26. septembrī. Uzvarētāja nopelnīs 470 reitinga punktus.