Ostapenko ar uzvaru sāk Sanktpēterburgas tenisa turnīru

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko trešdien divos setos ar 7-6 (8-6), 6-3 uzvarēja krievieti Veru Zvonarevu un nodrošināja dalību Sanktpēterburgas turnīra ceturtdaļfinālā, liecina Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) informācija. Aļona turnīrā ir izlikta ar otro numuru, tādēļ sacensības sāka uzreiz otrajā kārtā.

Pasaules sestās raketes Ostapenko pretiniece ceturtdaļfinālā būs čehietes Petras Kvitovas un Rumānijas tenisistes Irinas Kamēlijas-Begu mača uzvarētāja.

Ostapenko neveiksmīgā pirmā seta sākumā nonāca zaudētājos ar 1-4, tomēr spēja izmantot pretinieces kļūdas un panāca izlīdzinājumu 5-5. Zvonareva vēlreiz tika pie punkta sāncenses servē un servēja par uzvaru setā, tomēr savu iespēju neizmantoja, un izšķirošs bija taibreiks, kurā pārāka bija Latvijas tenisiste.

Savukārt otrajā setā Aļona jau bija pārliecinoša situācijas noteicēja un panāca 5-1, taču tās vēl nebija cīņas beigas. Zvonareva bija pārāka nākamajos divos geimos, pirms Latvijas tenisiste nodrošināja uzvaru.

Titulētā Zvonareva karjerā ir uzvarējusi 12 WTA turnīros vienspēlēs un 2010.gadā sasniedza divu "Grand Slam" turnīru finālus, tiesa, titula cīņā zaudējot gan Vimbldonā, gan ASV atklātajā čempionātā. Zvonarevai karjeru sarežģīja veselības problēmas, un WTA turnīros viņa nav uzvarējusi kopš 2011.gada panākuma Dohā. WTA rangā Zvonareva šonedēļ ieņem 197.vietu un Sanktpēterburgā spēlēja pēc rīkotāju īpaša ielūguma.

Pērn Ostapenko Sanktpēterburgā kopā ar polieti Alicju Rosoļsku uzvarēja dubultspēlēs, taču vienspēlēs netika tālāk par pirmo kārtu.

Turnīrs ar teju 800 000 dolāru balvu fondu Sanktpēterburgā cietā seguma laukumos beigsies svētdien. Ar pirmo numuru ir izlikta pasaules ranga līdere un Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja dāniete Karolīna Vozņacki.