Ostapenko ar iespaidīgu uzvaru pārvar pirmo kārtu Ostravas tenisa turnīrā

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko trešdien Čehijā pārvarēja Ostravas turnīra pirmo kārtu, neatstājot izredzes ar piekto numuru izliktajai horvātietei Petrai Martičai, liecina rīkotāju informācija.

Ostapenko bija pārāka divos setos ar 6-3, 6-1 un uzvaru nodrošināja tikai 58 minūtes ilgušajā spēlē. Otrajā kārtā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Ostapenko pretiniece būs tunisiete Onsa Žabēra.

Nonākusi zaudētājās pirmajā setā ar 0-2, Aļona savu ierasti agresīvo spēli papildināja ar lielāku precizitāti un ātri rezultātu līdzsvaroja. Uzvarējusi piecos geimos pēc kārtas, Ostapenko ieguva setā izšķirošu pārsvaru.

Martiča nespēja rast pretlīdzekļus Ostapenko agresīvajiem uzbrukumiem arī otrajā setā, kas ļāva Latvijas tenisistei diktēt spēles gaitu. Aļona bija pārāka četru geimu sērijā, līdz ranga 18.vietas īpašniece Martiča samazināja pretinieces pārsvaru līdz 4-1. Neko vairāk Martiča gan neiespēja un cieta pirmo neveiksmi trijās savstarpējās spēlēs pret Ostapenko.

Aļona gluži kā oktobra sākumā Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā gūtajā uzvarā pret pasaules ceturto raketi Karolīnu Plīškovu rādīja ļoti kvalitatīvu tenisu, paļaujoties ne tikai uz spēku, bet arī daudzpusīgu taktiku.

Pēc vietas rangā Aļona netiktu Ostravas turnīra dalībnieču vidū, bet saņēma rīkotāju īpašo ielūgumu. Pirmdien publicētajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Žabēra ieņem 32. vietu, savukārt Ostapenko ierindota 44. pozīcijā.

Jau vēstīts, ka arī dubultspēlēs Ostapenko un krievietes Veras Zvonarevas duets turnīru sāka ar uzvaru, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur spēlēs pret galvenajām favorītēm beļģieti Elīzu Mertensu un Baltkrievijas tenisisti Arinu Sabaļenku.

Tenisistes Ostravā cietā seguma laukumos līdz 25. oktobrim sadalīs teju 530 000 dolāru balvu fondu. Čehijā saslimstības ar Covid-19 rādītājs ir ļoti augsts un sporta sacensības ir apturētas, bet Ostravas turnīram piemērots izņēmuma statuss, jo tas notiek epidemioloģiskās drošības ''burbulī''.