Osaka un Karacevs pirmie iekļūst Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālos

Japāniete Naomi Osaka un Krievijas tenisists Aslans Karacevs otrdien guva uzvaras ceturtdaļfinālos un pirmie iekļuva Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālos, liecina rīkotāju informācija. Kopš "Grand Slam" turnīri kļuva par atklātiem čempionātiem, Karacevs ir pirmais tenisists, kam debijas reizē izdevies sasniegt pusfinālu.

(papildināts ar Novaka Džokoviča iekļūšanu pusfinālā)
Turnīra trešā rakete Osaka ar 6-2, 6-2 pārspēja Taivānas tenisisti Suveju Sje un cīņā par vietu finālā tiksies ar amerikānieti Serenu Viljamsu, kam izdevās ar 6-3, 6-3 pieveikt Rumānijas spēlētāju Simonu Halepu, kura bija izlikta ar otro numuru. Osaka teicami servēja un uzvarēja 19. spēlē pēc kārtas. Osaka ceturtdaļfinālā zaudēja tikai divās izspēlēs savās pirmajās servēs.

Savukārt kvalifikāciju iepriekš pārvarējušais Karacevs četros setos ar 2-6, 6-4, 6-1, 6-2 uzveica bulgāru Grigoru Dimitrovu, kurš bija izlikts ar 18. numuru. Pasaules ranga 114. vietas īpašnieka Karaceva nākamais pretinieks būs reitinga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš ar 6-7 (6-8), 6-2, 6-4, 7-6 (8-6) uzvarēja spēlē pret vācieti Aleksandru Zverevu.

Dimitrovs pārliecinoši uzvarēja pirmajā setā, taču mača turpinājumā kļuva lēnāks un trešajā setā vairs neskrēja enerģiski pakaļ bumbiņai. Bulgārijas tenisists muguras vai gūžas savainojuma dēļ pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, taču arī pēc tā nespēja izrādīt nopietnu pretestību.

Pārējie ceturtdaļfināli vienspēlēs paredzēti trešdien. Spānijas tenisists Rafaels Nadals mērosies spēkiem ar grieķi Stefanu Cicipu, kā arī savstarpēju dueli aizvadīs Krievijas tenisisti Daniils Medvedevs un Andrejs Rubļovs. Sievietēm galvenā favorīte mājiniece Ešlija Bārtija dosies laukumā pret čehieti Karolīnu Muhovu, turpretim divu ASV tenisistu duelī pēdējo pusfinālisti noteiks Dženifera Breidija un Džesika Pegula.

Jau ceturto dienu pēc kārtas Melburnas tenisa parkā spēles risinājās bez skatītājiem Viktorijas štatā ieviestās karantīnas dēļ.

Austrālijas atklātais čempionāts ilgs līdz svētdienai, 21. februārim.