Nokaitinātais Gulbis piecos setos zaudē Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis Austrālijas atklātajā čempionātā pirmdien vairāk nekā četras stundas ilgušā cīņā piecos setos ar 7-5, 0-6, 6-1, 6-7 (2-7) 6-8 zaudēja mājinieku junioram Tanasi Kokinaki un izstājās pirmajā kārtā. Pasaules rangā 13.vietā ierindotajam Gulbim sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā vēl ne reizi nav izdevies tikt tālāk par otro kārtu.

Ceturtajā setā Gulbim pretinieka servē bija četras mačbumbas, tomēr Kokinaki tās visas atspēlēja un taibreikā panāca uzvarētāja noteikšanas atlikšanu uz izšķirošo piekto setu. Kokinaki fanu atbalsts, gavilējot arī par Gulbja kļūdām, nokaitināja Latvijas tenisistu, it īpaši otrajā setā, kurā latvietis neguva nevienu punktu. Savukārt pēdējā setā Gulbis atspēlēja vienu mačbumbu, taču trīs dubultkļūdas savā servē viņam daudz izredžu pēdējā geimā neatstāja. Gulbis Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā spēlēja septīto reizi, tomēr arvien neveiksmīgi.

Līdzjutēju vētraini atbalstītais 18 gadus vecais Kokinaki veiksmīgi sāka karjerā pirmo Tonaki Kokinaki. Foto: AP / DAVID CROSLINGcīņu pret Gulbi, ātri uzvarot pirmajos trijos geimos un panākot 3-0 pārsvaru. Ar 11.numuru izliktajam Gulbim pirmā seta sākums bija neveiksmīgs ar daudzām nepiespiestām kļūdām un pieticīgām savām servēm otrajā geimā. Taču seta vidū latvietis atguvās - ar izcilām servēm ceturtajā geimā iejuties spēlē, Gulbis tikpat veiksmīgi turpināja arī pretinieka servē un turpināja ar trešo punktu pēc kārtas, nodrošinot neizšķirtu 3-3. Pārliecinoši Gulbis aizvadīja seta trīs pēdējos geimus, kuros neatstāja pretiniekam izredzes.

Otrais sets Gulbim izvērtās pagalam neveiksmīgs, un viņš acīmredzami nespēja aprast ar skatītāju skaļo fanošanu pret viņu. Pret pasaules rangā 147.vietā ierindoto pretinieku Gulbis zaudēja visās savās servēs un neguva nevienu punktu. Ceturtajā geimā neapmierinātais Gulbis vērsās pie skatītājiem, aicinot ievērot zināmu cieņu, taču 26 gadus vecais latvietis neguva atsaucību, izpelnoties skaļu ūjināšanu.

Kārtības iedibināšanai tribīnēs tiesnesis trešā seta sākumā vērsās pēc apsarga palīdzības, un nedaudz miermīlīgākā gaisotnē Gulbis uzvarēja pirmajā geimā, gūstot punktu pretinieka servē. Tikpat veiksmīgi Gulbis arī turpināja, pēc vēl viena punkta sāncenša servē palielinot pārsvaru līdz 3-0. Abi tenisisti vēl apmainījās pretinieka servē gūtiem punktiem, līdz Gulbis ar teicamu servju sēriju un lielisku serves uzņemšanu nodrošināja uzvaru setā.

Pēc veiksmīga ceturtā seta sākuma un iegūta 2-0 pārsvara Gulbim izdevīgo cīņas ritējumu izjauca viņa divas dubultkļūdas servē trešajā geimā, kurā pretiniekam izdevās punktu atgūt un turpinājumā arī panākt izlīdzinājumu 2-2. Vairāk nekā stundu ilgušā spēkos līdzīgā setā Gulbim 12. geimā bija četras mačbumbas, taču Kokinaki tās visas atspēlēja un panāca taibreiku, kurā bija pārliecinoši pārāks. Arī ceturtajā setā Gulbis veltīja ironiskus žestus skatītājiem, tomēr viņam pašam tas nepalīdzēja.

Pēdējā setā Gulbim bija vairākas breika iespējas, tostarp 13.geimā, kad tikai pēc Kokinaki pieprasīta atkārtojuma izskatīšanas tiesneši mainīja lēmumu viņam par labu, jo izrādījās, ka bumbiņa par milimetra tiesu aizķēra līniju. Pārskatītais lēmums izglāba austrālieti no savas serves zaudēšanas. Savukārt pēdējā geimā Gulbi pievīla serve, kas ļāva triumfēt viņa pretiniekam.

Grieķu izcelsmes tenisists Kokinaki turnīrā iekļuva ar rīkotāju īpašu ielūgumu, taču viņš jau ir pārstāvējis Austrāliju Deivisa kausa izcīņā un gadu sāka ar uzvaru Brisbenas turnīrā pār francūzi Žiljēnu Beneto, kurš tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir 25.vietā.

Jaunās sezonas iepriekš vienīgajā spēlē Gulbis Jaunzēlandē cieta neveiksmi Oklendas turnīra otrajā kārtā pret Čehijas tenisistu Jirži Veseliju.

Austrālijas atklātais čempionāts ilgs līdz 1.februārim. Turnīra kopējais balvu fonds ir 40 miljoni Austrālijas dolāru (28,3 miljoni eiro).