Nadals un Gaskē kļūst par pirmajiem «US Open» pusfinālistiem

Spānijas tenisists Rafaels Nadals un francūzis Rišārs Gaskē pēc trešdien gūtajām uzvarām kļuva par "US Open" pirmajiem pusfinālistiem, liecina rīkotāju informācija. Vēl divus pusfināla dalībniekus vīriešu vienspēlēs plānots noteikt ceturtdien.

Nadals ceturtdaļfinālā bez sarežģījumiem ar 6-0, 6-2, 6-2 uzveica savu tautieti Tomiju Robredo, savukārt Gaskē piecos setos ar 6-3, 6-1, 4-6, 2-6, 6-3 pārspēja spāni Davidu Fereru, kurš bija izlikts ar ceturto numuru. Cīņā par vietu finālā Gaskē būs Nadala pretinieks. Nadals pērn "US Open" nespēlēja ceļgala traumas dēļ, taču šosezon cietā seguma kortos viņš nav zaudējis nevienā spēlē, gūstot 20 uzvaru. Kopš zaudējuma Vimbldonā pirmajā kārtā Nadals vairs nav piekāpies nevienam pretiniekam.

Sievietēm pēdējās divas vakances pusfinālā aizpildīja ar otro numuru izliktā Baltkrievijas spēlētāja Viktorija Azarenka un itāliete Flāvija Peneta, kura pirmo reizi "Grand Slam" turnīrā iekļuva četru spēcīgāko spēlētāju vidū. Azarenka ar 6-2, 6-3 uzveica Slovākijas tenisisti Danielu Hantuhovu, savukārt Peneta bija pārāka par savu tautieti Robertu Vinči - 6-4, 6-1. Vietu otrā pusfinālā jau iepriekš nopelnīja galvenā favorīte mājiniece Serena Viljamsa un ķīniete Li Na. Azarenka pusfinālos būs vienīgā tenisiste, kam vēl nav 30 gadu.

Vīriešiem pēdējos ceturtdaļfinālos pašreizējais titula īpašnieks Lielbritānijas tenisists Endijs Marejs ceturtdien tiksies ar šveicieti Stanislasu Vavrinku, turpretim ar pirmo numuru izliktā serba Novaka Džokoviča pretinieks būs Krievijas spēlētājs Mihails Južnijs.