Nadals un Cicips kritizē Vimbldonas rīkotājus par Krievijas tenisistiem nelabvēlīgo lēmumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules ranga pirmā piecinieka spēlētāji spānis Rafaels Nadals un grieķis Stefans Cicips turnīrā Madridē kritizēja Vimbldonas čempionāta organizatoru lēmumu sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā liegt dalību Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem.

Pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā un Baltkrievijas atbalsta karadarbībai abu agresoru valstu sportisti tenisā saglabā iespēju piedalīties sacensībās, taču bez karoga un himnas, kā arī jelkādām citām atsaucēm uz valstisko piederību. Turpretim Vimbldonas čempionāta organizatori nolēma, ka arī neitrālā statusā Krievijas un Baltkrievijas tenisistu panākumus viņu dzimtenē izmantos valsts ideoloģijas nolūkos, tādēļ nolēma par labu aizliegumam.

Savukārt Nadals pauda pārliecību, ka ir netaisnīgi padarīt par atbildīgiem tenisistus, kuri nav vainojami Krievijas izraisītajā karadarbībā. Karjerā 21 "Grand Slam" turnīrā uzvarējušais Nadals uzskata, ka tenisa sabiedrībai, iespējams, būs skaidrāk jāpauž savs viedoklis.

"Tas ir netaisnīgi pret maniem Krievijas kolēģiem," 35 gadus veco Nadalu citēja aģentūra AFP. "Tādā nozīmē, ka tā nav viņu vaina, kas pašlaik notiek ar karu [Ukrainā]. Redzēsim, kas notiks tuvākajās nedēļās, un redzēsim, vai spēlētājiem būs jāpauž sava nostāja. Te kaut kas ir nepareizi."

Nadals uzsvēra, ka Vimbldonas čempionāta organizatori rīkojās pēc pašu iniciatīvas, jo valdības noteikumi Lielbritānijā neprasīja ierobežot turnīra dalībnieku sastāvu. 

Savukārt pasaules piektā rakete Cicips žurnālistiem sacīja, ka tenisisti nenosaka valstu valdību rīcību. 

"Tas ir jutīgs jautājums. Nav jauki, ka viņiem [Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem] neļauj spēlēt," teica Cicips. "Viņi nav izdarījuši neko nepareizu, lai automātiski turnīrā tiktu diskvalificēti."

Madrides turnīrā citu risinājumu Krievijas un Baltkrievijas tenisistu dalībai Vimbldonā rosināja noteikt bijušais pasaules ranga līderis brits Endijs Marejs.

"Es neatbalstu liegumu spēlētājiem spēlēt," paskaidroja Marejs. "Manuprāt, krievi un baltkrievi varētu spēlēt [Vimbldonā], ja parakstītu paziņojumu, ka viņi ir pret karu un Krievijas režīmu. Es gan nezinu, cik labi es justos, ja kādam spēlētājam vai viņa ģimenei kaut kas notiktu [pēc paziņojuma parakstīšanas]."

Līdzīgu nostāju iepriekš pauda Ukrainas tenisiste Elina Svitoļina, sakot, ka Vimbldonā varētu ļaut spēlēt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, kas nosoda karu. Taču vairāki citi pašreizējie un bijušie Ukrainas tenisisti norādīja, ka pašreizējos apstākļos Vimbldonas čempionāta organizatori rīkojās pareizi.

Jau iepriekš Vimbldonas čempionāta rīkotāju lēmumu kritizēja pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs un viena no visu laiku izcilākajām tenisistēm Martina Navratilova, kura 18 gadu vecumā aizbēga no Čehoslovākijas un kļuva par ASV pilsoni. Navratilova uzskata par pamatotu nepielaist sacensībām valstu komandas, bet aizliegums tenisistiem spēlēt individuāli, viņasprāt, ir nesamērīgs.

Tenisā ir ierasts spēlētājus tik tieši nesaistīt ar viņu pārstāvēto valsti kā citos sporta veidos. Dienvidāfrikā valdījušā aparteīda laikā šīs valsts sportistiem dalība starptautiskajā apritē lielākoties bija liegta, turpretim tenisisti varēja brīvi spēlēt arī visaugstākā līmeņa turnīros. Taču Vimbldonā arī iepriekš ir bijis spēkā aizliegums spēlētāju dalībai pēc valstiskās piederības – uzreiz pēc Otrā pasaules kara turnīrā nevarēja piedalīties Vācijas un Japānas tenisisti.

Vimbldonas čempionāts sāksies 27. jūnijā. Krievijas tenisistiem nebūs liegts piedalīties sezonas otrajā "Grand Slam" turnīrā – Francijas atklātajā čempionātā, kas sāksies 22. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti