Millers piecu setu Vimbldonas maratonā izslēdz no turnīra Nadalu

Gandrīz piecas stundas ilgušā ceturtās kārtas spēlē Luksemburgas tenisists Žils Millers pirmdien piecos setos ar 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 15-13 uzvarēja spāni Rafaelu Nadalu un iekļuva Vimbldonas ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Ar 16. numuru izliktā zālāja seguma speciālista Millera pretinieks ceturtdaļfinālā būs horvāts Marins Čiličs.

Karjerā 15 "Grand Slam" turnīros triumfējušais Nadals pretendēja trešo reizi pēc uzvaras Francijas atklātajā čempionātā izcīnīt arī Vimbldonas trofeju, kas būtu unikāls sasniegums. Nonācis iedzinējos ar divu setu deficītu, Nadals spēja panākt neizšķirtu, tomēr 135 minūtes ilgušajā piektajā setā zaudēja ar 13-15.

Cerības uz bezprecedenta astoto Vimbldonas titulu saglabāja šveicietis Rodžers Federers, kurš vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 6-4, 6-2, 6-4 pār Bulgārijas spēlētāju Grigoru Dimitrovu. Spēlē par vietu pusfinālā Federera pretinieks būs kanādietis Milošs Raoničs.

Savukārt ar pirmo numuru izliktais brits Endijs Marejs par ceturtdaļfinālistu kļuva ar uzvaru 7-6 (7-1), 6-4, 6-4 pār Francijas tenisistu Benuā Pēru un nākamo maču trešdien aizvadīs pret amerikāni Semu Kveriju.

Otro gadu pēc kārtas ceturtdaļfinālu sasniegušā čeha Tomāša Berdiha pretinieks būs Serbijas tenisista Novaka Džokoviča un francūža Adriana Manarino spēles uzvarētājs.