Nadals piecu setu cīniņā zaudē Cicipam, šķiras no cerībām uz 21. «Grand Slam» titulu

Rafaels Nadals trešdien Melburnā četras stundas ilgušā piecu setu spēlē Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā zaudēja grieķim Stefanam Cicipam un atvadījās no izredzēm 21. reizi karjerā triumfēt "Grand Slam" līmeņa turnīrā, kas būtu tenisā jauns rekords, liecina rīkotāju informācija.

Nadals 43. reizi spēlēja "Grand Slam" līmeņa turnīra ceturtdaļfinālā, bet pēc uzvarētiem pirmajiem diviem setiem ar  6-3, 6-2, 6-7 (4-7), 4-6, 5-7 piekāpās jaunākajam konkurentam. 22 gadus vecais Cicipam revanšējās Nadalam par zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā 2019.gadā.

Cicips savstarpējās astoņās spēlēs pret Nadalu izcīnīja tikai otro uzvaru.

Nadals pretendēja uz 21. "Grand Slam" kroni, kas 34 gadus veco spāni padarītu par visu laiku veiksmīgāko tenisistu. Pašreizējo 20 uzvaru rekordu Nadals dala ar šveicieti Rodžeru Federeru, kurš turpina atlabt pēc ceļgala operācijas un uz Austrāliju nedevās.

Divu Krievijas tenisistu duelī trešdien vietu pusfinālā pret Cicipu nodrošināja Daniils Medvedevs, ar 7-5, 6-3, 6-2 pārspējot Andreju Rubļovu. Otrā pusfināla pārī ranga līdera serba Novaka Džokoviča pretinieks būs kvalifikāciju pārvarējušais Krievijas tenisists Aslans Karacevs.

Jau vēstīts, ka sievietēm pēdējās dalību pusfinālā nodrošināja čehiete Karolīna Muhova un ASV tenisiste Dženifera Breidija. Muhova pārspēja galveno favorīti mājinieci Ešliju Bārtiju, turpretim Breidija bija pārāka par savu tautieti Džesiku Pegulu.  Jau otrdien pusfinālā iekļuva turnīra trešā rakete japāniete Naomi Osaka un ASV tenisiste Serena Viljamsa, kuras tiksies savstarpējā duelī.

Pusfinālu sasniegušajiem spēlētājiem ir arī cita laba ziņa, jo Viktorijas štatā gatavojas atcelt karantīnu un sāka skatītājiem pārdot biļetes uz ceturtdien paredzētajām spēlēm.

Austrālijas atklātais čempionāts ilgs līdz svētdienai, 21. februārim.